środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

WSTRZĄS W REGIONIE:

NERD 2018. Ruszyło wydarzenie dla miłośników gier i fantastyki [ZDJĘCIA]

10.08.2018 19:50 | 1 komentarz | mad

Trwa kolejna edycja konwentu NERD 2018: Graj w zielone! Wydarzenie odbywa się w Społecznym Gimnazjum dla Dorosłych RTO (dawniej budynek B Gimnazjum nr 5).

NERD 2018. Ruszyło wydarzenie dla miłośników gier i fantastyki [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Gry i fantastyka to temat, który jest na topie. U nas można spędzić ciekawie czas z ludźmi. Nie przed ekranem komputera, a grając w różne gry – mówi Beniamin Schroeder z Grupy NERD. W ramach wydarzenia nie brakuje gier fabularnych, czyli wspólnego tworzenia historii wraz z odgrywaniem ról, ale też ciekawych prelekcji. Przez cały czas trwania konwentu działa także gamesroom, czyli wypożyczalnia gier planszowych wraz z miejscem do grania. - W sobotę odbędą się turnieje eliminacyjne do mistrzostw Polski i świata w grach Carcassone, ICECOOL oraz Wsiąść do Pociągu: Zjednoczone Królestwo – zauważa w rozmowie z nami przedstawiciel Grupy NERD. Koszt udziału w całej imprezie to 15 zł. Za piątek zapłacimy 5 zł, za sobotę – 10 zł, w niedzielę natomiast wstęp będzie darmowy. Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Wydarzenie organizują Grupa NERD, MiPBP w Raciborzu, Raciborski Klub Fantastyki Bastion oraz Zespół Szkół Społecznych RTO "Szkoła".

Co o wydarzeniu sądzą uczestnicy? Zapytaliśmy o to.

Joanna Schinke z Raciborza

Jestem tutaj po raz pierwszy. O wydarzeniu dowiedziałam się od koleżanki i postanowiłam się wybrać. Przyszyłam tutaj spędzić dobrze czas, lubię grać w planszówki, podoba mi się ten klimat. Jeśli będę mogła, to pojawię się na kolejnej edycji.

Grzegorz Kroczek z Raciborza

Na tym wydarzeniu jestem po raz drugi, panuje tutaj świetna atmosfera. Bardzo dobra forma spędzenia czasu. Polecam wszystkim udział.