Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Drengowie dla dzieciaków, czyli rozpoczęcie Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego

Już dzisiaj Drengowie rozpoczęli IX Raciborski Festiwal Średniowieczny. W czwartkowe przedpołudnie gościli na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Drengowie dla dzieciaków, czyli rozpoczęcie Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego

Tu, w ramach 1 dnia Festiwalu prowadzili pokazy i prelekcje historyczne dla uczniów raciborskich (i nie tylko) szkół i przedszkoli - łącznie prawie 300 uczestników. Wielkie, zaciekawione oczy dzieci były najlepszym podziękowaniem i dowodem na to, że średniowieczne nie takie straszne, jak je malują. Ale to nie wszystko! Dzisiaj zapraszają ponownie na zamek o godz. 18.00 na gry i zabawy podczas Zamkowej Nocy z Duchami.

Przypomnijmy, że tegoroczny Festiwal to aż 4 dni różnych wydarzeń w 3 miejscach w Raciborzu. Jutro o godz. 17.00 zapraszamy na koncert zespołu JAR i pokazy walk wojów przed Raciborskim Centrum Informacji (ul. Długa 2), a w sobotę i niedzielę główne, festiwalowe wydarzenia przy Arboretum Bramy Morawskiej (ul. Markowicka).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].