Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Miasto miłości, miasto kultury – Wrocław

Stary rynek, wąskie alejki i niepowtarzalny klimat Wrocławia sprawiają, że jest on uznawany za miasto miłości. Tuż przy mieszczącej się na rynku kamieniczce Małgosia, znajduje się krasnoludek zakochany w samym mieście.

Miasto miłości, miasto kultury – Wrocław

Wrocław – miasto miłości

Stary rynek, wąskie alejki i niepowtarzalny klimat Wrocławia sprawiają, że jest on uznawany za miasto miłości. Tuż przy mieszczącej się na rynku kamieniczce Małgosia, znajduje się krasnoludek zakochany w samym mieście. Nazywa się go WrocLovkiem.

Idąc śladami zakochanych szczególnie uroczym, romantycznym zakątkiem jest Ostrów Tumski. Można tu spotkać młode pary, pozujące do sesji ślubnej. Zakochani trzymające się za ręce spacerują i deklarują sobie miłość. Piszą swoje imiona na kłódkach i przyczepiają je do słynnego już Mostu Tumskiego. Na znak tego, że para zawsze będzie razem, klucze od kłódek wyrzuca się do Odry.

Miasto mostów

Najsłynniejszy most z kłódkami zakochanych mieści się w Ostrowie Tumskim. Jednak w całym Wrocławiu można doliczyć się nawet 300 przepraw! Jeden z bardziej znanych i robiących ogromne wrażenie to Most Grunwaldzki. Krążą wokół niego fałszywe legendy o rzekomym samobójstwie konstruktora mostu. Mężczyzna miał zauważyć błąd w swoich obliczeniach i powiesić się na moście. Jednak to tylko legenda, która ma przyciągnąć do miasta turystów.

Wrocław – miasto kultury

W 2016 roku miasto zostało wybrane na Europejską Stolicę Kultury, więcej o tych informacjach tutaj. Nic w tym dziwnego. Przecież znajduje się tutaj wyjątkowa “Panorama Racławicka” Jana Styki i Wojciecha Kossaka. To dzieło ma nawet swojego krasnala – Panoramika.

Poza tym we Wrocławiu mieści się Muzeum Narodowe, a miasto dba o to, by każdy mieszkaniec miał styczność z kulturą i organizuje bezpłatne imprezy m.in na starym rynku.

Wrocław to miasto, w którym  bez wątpienia można się zakochać.

Materiał zewnętrzny

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].