Poniedziałek, 14 października 2019

imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

RSS

Planujesz wakacje? Sprawdź, jak dojechać nad morze pociągiem

04.06.2018 19:00 | 6 komentarzy | żet

Pociąg "Wydmy" dowiezie nas do Łeby oraz na Hel, natomiast "Piratem" dojedziemy do Kołobrzegu i Świnoujścia.

Planujesz wakacje? Sprawdź, jak dojechać nad morze pociągiem
Archiwalne zdjęcie odjazdu pociągi "Wydmy" ze stacji w Raciborzu. W tym roku podróżni z Raciborza dojadą nad Bałtyk tylko z przesiadką.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wydmy do Łeby i na Hel

Od 22 czerwca nocny pociąg pośpieszy "Wydmy" będzie kursować na trasie Bogumin - Chałupki - Wodzisław Śląski - Rybnik - Gdańsk - Hel/Łeba. W Gdańsku skład zostanie rozdzielony. Główna część pojedzie przez Gdynię, Rumię, Wejherowo i Lębork do Łeby. Druga część pociągu pojedzie trasą przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię i Juratę na Hel. Pociąg będzie wyjeżdżał z naszego regionu wieczorem - z Chałupek o godz. 20.21, z Wodzisławia Śląskiego o godz. 20.41 i Rybnika o godz. 21.02. Nad Bałtyk dojedziemy rankiem następnego dnia - do Łeby o godz. 10.39, na Hel o godz. 10.28.

Pirat do Kołobrzegu i Świnoujścia

Z naszego regionu pociągiem dojedziemy również pociągiem "Pirat" do Kołobrzegu. Skład wyruszy o godz. 19.00 z Rybnika (o godz. 20.02 z Kędzierzyna-Koźla), a do Kołobrzegu dojedzie o godz. 9.27. Przez większość wakacji skład będzie dzielony w Poznaniu na część, którą dojedziemy do Kołobrzegu oraz część, która dowiezie nas do Świnoujścia (szczegółowe informacje TUTAJ).

Ile to kosztuje?

Ceny biletów różnią się w zależności od terminu zakupu, dlatego poniższe informacje mają charakter orientacyjny. Kupując bilet z dużym wyprzedzeniem możemy liczyć nawet na 20 proc. upustu. Przy uwzględnieniu tej ulgi, bilet dla dwóch osób na pociąg z Chałupek do Łeby kosztuje obecnie 140 zł (podróż w jedną stronę). Bilet dla dwóch osób na pociąg z Rybnika do Kołobrzegu to obecnie wydatek 144 zł.

Bilet rodzinny z Chałupek do Łeby (dwie osoby dorosłe i przynajmniej jedno dziecko do 16. roku życia) kosztuje obecnie 123 zł. Za taki sam bilet z Rybnika do Kołobrzegu zapłacimy 126 zł.


Szczegółowe informacje na temat kursowania pociągów w okresie 10 czerwca - 1 września:

Rozkład jazdy pociągów - odjazdy ze stacji w Rybniku (ważny od 10.06.2018 r.) [PDF]

Rozkład jazdy pociągów - odjazdy ze stacji w Wodzisławiu Śląskim (ważny od 10.06.2018 r.) [PDF]

Rozkład jazdy pociągów - odjazdy ze stacji w Chałupkach (ważny od 10.06.2018 r.) [PDF]

Rozkład jazdy pociągów - odjazdy ze stacji w Kędzierzynie-Koźlu (ważny od 10.06.2018 r.) [PDF]