środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Gigantyczny Orszak Trzech Króli na ulicach Raciborza [ZDJĘCIA]

06.01.2018 16:00 | 0 komentarzy | żet

Kolędująca rzesza wiernych przemaszerowała ulicami Raciborza ze Starej Wsi na rynek.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pochód wyruszył w sobotę 6 stycznia o godz. 14.00 z parkingu przy rondzie "Solidarności" (tzw. nerka, nieopodal kościoła św. Mikołaja). Trasa przebiegała ulicami Mariańską, Michejdy, Ogrodową i Klasztorną w kierunku rynku. W orszaku wzięły udział tłumy raciborzan. Dość powiedzieć, że gdy trzej królowie zbliżyli się do ronda na skrzyżowaniu ulic Mariańskiej i Michejdy, ostatni uczestnicy pochodu dopiero schodzili z ronda "Solidarności".

Choć z roku na rok rośnie popularność młodej tradycji, to źródeł sukcesu frekwencyjnego tegorocznego orszaku można dopatrywać się też w wyjątkowo wysokiej jak na tę porę roku temperaturze powietrza. Termometry wskazywały w Raciborzu aż 10 stopni Celsjusza. Dla porównania, rok temu temperatura była o 20 stopni niższa.

W raciborskim Orszaku Trzech Króli wzięli udział zarówno dorośli, jak i dzieci, które rozjaśniały pochód swoimi kolorowymi, starannie przygotowanymi przebraniami królewiczów, księżniczek i aniołków. Na czele konno jechali Kacper, Melchior i Baltazar na swych wierzchowcach - Mai, Basi i Mery. W galerii publikujemy obszerny zbiór zdjęć uczestników raciborskiego Orszaku Trzech Króli A.D. 2018.