środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Choinka w Rybniku już się świeci [ZDJĘCIA]

10.12.2017 19:30 | 0 komentarzy | pm

Świąteczna atmosfera na rybnickim rynku. 

Choinka w Rybniku już się świeci [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na rybnickim rynku od kilku dni stoi 11-metrowa jodła kaukaska, podarowana miastu przez mieszkańca dzielnicy Północ. Świąteczną choinkę zdobi 240 metrów sznurów lampek oraz 200 białych bombek i śnieżynek. W sobotę, 9 grudnia, o 17.00 choinkowe lampki rozświetlone zostały przez dwójkę dzieci, laureatów świątecznego konkursu - Elizkę i Daniela.

W śródmieściu i dzielnicach pojawiło się w sumie około 280 elementów świetlnych, 22 choinki przystrojone bombkami i światełkami, na ulicach i placach oraz elewacjach budynków zostało zawieszonych około 2,2 km girland świetlnych. Całość tworzy niesamowitą, świąteczną atmosferę. Łączny koszt tegorocznych dekoracji to ok. 307 tys. zł.

Na rynku stoi 20 drewnianych domków, w których wystawcy oferują różnorodny asortyment. Na stoiskach znaleźć można gastronomię, rękodzieło, artykuły świąteczne, spożywcze czy przemysłowe. Jest też piernikowy domek, domek-wiatrak i mostek życzeń.

Finał Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia. Spektakle, pokazy i koncerty towarzyszyć będą wspólnej wigilijce mieszkańców. Nie zabraknie życzeń, przekazania Ognia Betlejemskiego przez harcerzy Hufca Ziemi Rybnickiej i degustacji świątecznych pierników. Na deser koncerty gwiazd: Antka Smykiewicza i zespołu Skaldowie.