środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Mordercze przeszkody w industrialnym klimacie, czyli JSW Runmageddon na KWK Pniówek

27.11.2017 08:39 | 0 komentarzy | (q)

Na terenie czynnej Kopalni Węgla Kamiennego „Pniówek”, w Gminie Pawłowice odbył się w niedzielę JSW Runmageddon o Puchar Prezesa JSW S.A. Na ekstremalnej trasie biegu, wypełnionej górniczymi akcentami, zawodnicy mieli do pokonania ponad 20 przeszkód. Nie każdemu udało się jednak dotrzeć do mety.

Mordercze przeszkody w industrialnym klimacie, czyli JSW Runmageddon na KWK Pniówek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wagony kolejowe, mini szyby górnicze, górnicze ringi i wagon z górniczym szlamem to tylko część ze specjalnych przeszkód, które organizatorzy przygotowali dla uczestników JSW Runmagedon, a stawką był Puchar Prezesa JSW S.A. Daniela Ozona. Nie zabrakło również formuły Runmagedon Kids, gdzie swoich sił mogły spróbować najmłodsi.

Było ekstremalnie i mokro, sama trasa wiodąca przez hałdy kopalni „Pniówek” była już nie lada wyzwaniem. Całość odbywała się przy akompaniamencie górniczej orkiestry. Impreza miała charakter półotwarty, 200 miejsc zarezerwowano dla pracowników JSW S.A., a pozostałem 800 trafiło do wolnej sprzedaży.

Runmagedon ukończyło już ponad 55 tysięcy osób, niedzielna, górnicza edycja przejdzie zapewne do historii tego wydarzenia jako niezwykle udana. Swoje możliwości sprawdzili tym razem górnicy, którym, ze względu na wykonywaną pracę, ani siły ani charakteru zapewne nie brakuje.