Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Jaki jest przepis na najlepsze pierogi ruskie? [ZDJĘCIA]

18.10.2017 09:54 | 0 komentarzy | żet

Trudno znaleźć osobę, która nie lubi pierogów ruskich. Jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej było tematem konkursu kulinarnego zorganizowanego we wtorek 17 października w Dziennym Domu Pomocy Społecznej "Iskierka" w Raciborzu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W konkursie kulinarnym wzięli udział przedstawiciele DPS "Złota Jesień", świetlicy środowiskowej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, DPS św. Notburgii, kędzierzyńskiego Dziennego Domu Opieki Społecznej oraz "Iskierki". Wśród uczestników dominowały panie, ale nie zabrakło też mieszających farsz i wałkujących ciasto panów.

- Chodzi o to, żeby ludzie się integrowali. Konkurs cieszy się dużą popularnością i budzie wielkie emocje wśród uczestników - mówi Halina Sacha, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciborzu.

Lepieniu pierogów przyglądał się Aleksander Drost, reprezentant kuchni Browaru Racibórz. Doświadczony kucharz przyznaje, że nie ma przepisu na idealne pierogi ruskie. - Generalnie tych przepisów jest tyle, ile osób je wykonujących. Nie ma jakiegoś ustalonego wzorca, a każdy z nas będzie mówił, że najlepsze są pierogi jego babci - mówi A. Drost. Zawodowemu kucharzowi imponowała organizacja pracy uczestników.

Konkurs "Mistrz pierogów ruskich" był drugą edycją kulinarnych zmagań organizowanych w Dziennym Domu Opieki Społecznej "Iskierka" w Raciborzu. Rok temu przygotowywano sałatkę ziemniaczaną, czyli kartoffelsalat. Tym razem postawiono na kuchnię polską. - Przede wszystkim chodzi o zabawę. Jednocześnie zwracamy uwagę, żeby danie konkursowe dało się przygotować w godzinę - wyjaśnia kierownik "Iskierki" Natalia Mielimąka. Podstawowy cel konkursu, czyli dobrą zabawę, udało się osiągnąć, o czym zaświadczają dołączone do artykułu zdjęcia.