Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Śpiewali i mówili o miłości Jezusa Chrystusa

28.09.2017 09:14 | 0 komentarzy | ż

W dniach 22-24 września zorganizowano w Raciborzu XXVI Festiwal Spotkałem Pana oraz V Spotkanie z Afryką.

Śpiewali i mówili o miłości Jezusa Chrystusa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Punktem kulminacyjnym festiwalu był Raciborski Wieczór Uwielbienia, który poprowadził Leopold Twardowski, muzyk i kompozytor. - Mężczyzna o ogromnym sercu, uwielbiającym Boga każdego dnia, ale także o wspaniałych talentach i zdolnościach, którymi cały czas służy na chwałę Najwyższego. Wraz ze Składem RWU wprowadzili nas w trwanie na Adoracji przed Panem. Było to głębokie i autentyczne spotkanie z Bogiem twarzą w twarz. Prawdziwa i szczera modlitwa. Wystarczyło to, by poruszyć serca wielu z obecnych tam osób i dotknąć Bożą Miłością. Po skończonym uwielbieniu można było udać się jeszcze na gorącą herbatę, kawę i ciasteczko do domu katechetycznego. Piątkowy wieczór zakończono radosnymi rozmowami, pełnymi żywej obecności Boga. Jesteśmy wdzięczni - relacjonuje Kaja Orlowska, solistka raciborskich Wieczorów Uwielbienia.

Spotkanie z Afryką rozpoczęło się od Koronki do Bożego Miłosierdzia. Oprawę muzyczną zapewnili wokaliści zespołu MIRAŻ oraz grup Vespere Cultus i Perspektywa. Tego dnia kazania w kościele NSPJ w Raciborzu wygłosił ks. Piotr Wala (salezjanin z Pogrzebienia). Eucharystię uświetniły swoim śpiewem Schola od Serca oraz Schola z Parafii św. Józefa. O pracy na misjach w Mozambiku opowiedziała siostra Rozalia Paliczka. O byciu misjonarzem w codziennym życiu oraz istocie głoszenia Ewangelii opowiedział ks. Łukasz Żaba.

Nie zabrakło gier i zabaw, akcji "Dycha na misje", kiełbasek z grilla, ciasta, gorących napojów, a także popcornu i waty cukrowej.

Wydarzenia były też okazja do obejrzenia filmów: Odważni (opowiada o odpowiedzialnym ojcostwie) oraz "Jan Paweł II - Szukałem Was". O kulisach powstawania tego drugiego opowiedział producent Michał Jedynak.

- To był cudowny i pełen radości czas. Choć na dworze było niezbyt ciepło, to serce niejednej osoby rozgrzewane było przez gorącą falę Bożej Miłości. Afrykański nastrój oraz misyjny duch nie opuszczał zaś tego dnia nikogo. Udało nam się zebrać łącznie 6 133,79 zł - dodaje Sandra Niemiec, uczestniczka festiwalu i organizatorka Spotkania z Afryką. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę kompleksu edukacyjnego w Kamerunie.

Sandra Niemiec, oprac. żet