środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Firmowa impreza integracyjna. Jak oszczędnie gospodarować budżetem?

01.09.2017 10:49 | 2 komentarze | (s)

Impreza integracyjna to swego rodzaju inwestycja, która ma sprawić, że pracownicy lepiej się poznają, a także zacieśnią swoją relację z firmą i będą bardziej się z nią utożsamiać. Poza tym liczymy zazwyczaj na to, że pracownik wypoczęty i zrelaksowany, a przy tym silnie identyfikujący swoje cele z celami firmy, będzie wydajniej i skuteczniej wykonywał swoje zadania. Jednak aby to nastąpiło, trzeba najpierw ponieść pewne koszty, niezbędne do zorganizowania imprezy firmowej. Jak zaoszczędzić na tym przedsięwzięciu, nie tracąc równocześnie na jakości?

Firmowa impreza integracyjna. Jak oszczędnie gospodarować budżetem?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oszczędnie, ale nie tandetnie

Impreza firmowa nie musi od razu wiązać się z ogromnym budżetem. Jeżeli skrupulatnie zaplanujemy każdy jej element i zrobimy solidny rekonesans na rynku organizatorów tego typu wydarzeń oraz firm cateringowych, możemy urządzić świetne, atrakcyjne przyjęcie przy niewielkich nakładach finansowych. Na początku warto określić, w jakiej konwencji chcemy zorganizować imprezę integracyjną: może to być wyjazd gdzieś za miasto i uczestnictwo w grze terenowej z ogniskiem na zakończenie albo po prostu wspólne wyjście do klubu. Godnym uwagi rozwiązaniem jest także wynajęcie sali i zapewnienie przekąsek i napojów we własnym zakresie. Wówczas mamy większe możliwości wyboru dostawców czy podwykonawców. Pamiętajmy również, że wydatki poniesione w związku z imprezą integracyjną możemy rozliczyć jako koszt uzyskania przychodu. Wyjątkiem są napoje alkoholowe, których nie możemy odliczać od podatku. Jednak i na to jest sposób.

Nowa aplikacja z rabatami

Jeżeli planujemy imprezę firmową z udziałem mocniejszych trunków, dobrym wyjściem będzie zakup ich w hurtowni, w której możemy negocjować cenę. Jeżeli jednak nie potrzebujemy aż tak dużych ilości napojów wyskokowych, najlepiej skorzystać z aplikacji Drinco, która od niedawna jest dostępna bezpłatnie w Google Play i App Store, i cieszy się rosnącą popularnością. Jej zadaniem jest udostępnianie użytkownikom informacji o promocjach na napoje i kuponów rabatowych do zrealizowania w wybranych sklepach. Korzystają na tym również właściciele sklepów, którzy nie tylko mają szansę na zwiększenie ruchu i napływ nowych klientów, ale również otrzymują retrorabat za każdy zrealizowany kupon.

Jak korzystać z Drinco?

Chcąc kupić napoje alkoholowe po niższych cenach, należy zainstalować aplikację na swoim smartfonie (najprościej za pośrednictwem drinco.pl) i zarejestrować się. Wówczas wyświetlą nam się pierwsze kupony, zaś na mapce zobaczymy sklepy w najbliższej okolicy, w których możemy dokonać zakupu po promocyjnych cenach. Podczas zakupu sprzedawca skanuje kod z naszego telefonu, dzięki czemu otrzymujemy rabat na produkty objęte promocją. Wówczas otrzymujemy dostęp do wszystkich kategorii. Korzystając z Drinco, możemy zatem zaopatrzyć się w dobrej jakości trunki po znacznie niższych cenach, dzięki czemu impreza integracyjna będzie udana, a przy tym nie nadwyręży firmowego budżetu.

Materiał zewnętrzny