Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

17.06.2017 06:30 | 0 komentarzy | ma.w

Zawody wędkarskie na stawie przy Zielonym Centrum odbędą się 24 czerwca. Puchar funduje wójt gminy Pietrowice Wielkie Andrzej Wawrzynek. Imprezę wyróżnia wyjątkowa nagroda – krzesełko wędkarskie legendy telewizyjnej.

Klub Karaś zaprasza na łowy
Oczko wodne, na którym zostaną rozegrane zawody, znajduje się nieopodal pałacu w Krowiarkach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym roku na tych zawodach podjęło rywalizację 20 wędkarzy. „Zamoczyli kija” o godz. 6.00 i trzymali go tam do godz. 11.00. Tylko jedna kobieta, Joanna Urban, zdecydowała się sprawdzić w męskim gronie. – Złapałam kilkanaście ryb, głównie karasi – mówi Nowinom.

Zwyciężył Bernard Lepiorz, raciborski taksówkarz. Do jego sieci trafiły ryby o łącznej wadze 3,64 kg, w tym największa ryba zawodów – kilogramowy leszcz. Na podium znaleźli się również Tadeusz Nieznański z Raciborza (3,07 kg) i Andrzej Woleński z Samborowic (2,81 kg).

Gospodarzem imprezy był klub Karaś Krowiarki prowadzony przez prezesa Szymona Bolika. W organizacji pomogli mu Michał Machęta i Piotr Wilaszek.

W tegorocznej edycji zaplanowanej na 24 czerwca prezes klubu Szymon Bolik (radny powiatowy z PiS) nęci chętnych wyjątkową nagrodą. Ma do zaoferowania krzesełko wędkarskie należące do nieżyjącej już legendy dziennikarstwa telewizyjnego – Andrzeja Turskiego (m.in. Panorama, program 7 Dni Świat). Pozyskał je dzięki uprzejmości córki Turskiego, która kiedyś nagrywała z Bolikiem materiał dla TVN.

By wziąć udział w zawodach w Krowiarkach należy zgłosić się do S. Bolika (tel. 789 157 443). Wpisowe wynosi 20 zł dla dorosłych i 5 dla młodzieży (do 16 lat). Liczba miejsc jest ograniczona.

(m)

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.