środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

WSTRZĄS W REGIONIE:

Dlaczego filtracja wody w domu jest potrzebna?

02.06.2017 09:26 | 3 komentarze | (s)

Nie pijesz wody z kranu, bo nie pasuje Ci smak i zapach? A może masz osad w czajniku i na armaturze łazienkowej? Nie jesteś zadowolony z jakości wody w Twoim domu? Jeżeli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco to masz najlepsze argumenty, by przeczytać ten artykuł i dowiedzieć się, dlaczego warto filtrować wodę z każdego typu ujęcia.

Dlaczego filtracja wody w domu jest potrzebna?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Woda wodociągowa czy własne ujęcie?

Jakość wody wodociągowej powinna być zgodna z normami wyznaczonymi przez ministra zdrowia. Często przepływając przez zanieczyszczone rury jest ponownie wzbogacana o różne zanieczyszczenia. Najczęstszym problemem jest wysoki stopień twardości.

Zdarza się, że tańszą opcją od doprowadzenia wody wodociągowej jest własne ujęcie. W tym przypadku woda nie jest w żaden sposób filtrowana, a często potrzebuje uzdatniania. Użytkownik sam powinien zająć się oczyszczaniem, by korzystać z bezpiecznej i zdrowej wody.Tutaj pomocne stają się filtry do wody.

Po co uzdatniać wodę pitną?

Wiele osób rezygnuje z picia wody prosto z kranu z powodu nieodpowiedniego smaku, zapachu i barwy wody. Mogą znajdować się w niej chlor oraz inne substancje mające wpływ na zmianę właściwości. Z tego powodu najczęstszą decyzją jest zakup wody butelkowanej.

Obecnie jest kilka metod na uzyskanie czystej i zdrowej wody w domu. Przecież nie musimy korzystać z plastikowych butelek. Ecoperla proponuje dwa rozwiązania do uzdatniania wody pitnej. Pierwszym z nich jest system odwróconej osmozy Ecoperla Rosa, który zapewnia dwa rodzaje wody: oczyszczoną, pozbawioną twardości oraz prozdrowotną o dużym stężeniu magnezu i wysokim pH. Pierwszy typ wody jest idealny do gotowania oraz przygotowania kaw, herbat i innych napojów. Drugi typ wody jest do bezpośredniego spożycia.

Woda z systemu odwróconej osmozy nie niszczy sprzętu AGD, nie pozostawia osadu w czajniku. Z pewnością spodoba się osobom, które chciałyby żyć ekologicznie i ekonomicznie.

Inną propozycją marki Ecoperla jest system nanofiltracji Ecoperla Nano. Jest to system przeznaczony dla właścicieli jonizatorów wody. Po filtracji pozostaje część minerałów oraz nie jest całkowicie likwidowany stopień twardości wody. Taka woda jest idealna do jonizacji, ochrania urządzenie przed uszkodzeniami.

Po co uzdatniać wodę użytkową?

Warto pamiętać, że dzięki filtracji wody zniknie wiele problemów związanych z obowiązkami życia codziennego. W dodatku instalacje mające styczność z wodą będą lepiej zabezpieczone. Poniżej infografika, która udowadnia, że czysta woda to same korzyści.

Woda wodociągowa

Jak już wspominaliśmy wcześniej, w wodzie wodociągowej głównym problemem może być wysoki stopień twardości. Najlepszym rozwiązaniem będzie kompaktowy lub dwuczęściowy zmiękczacz wody. Ecoperla ma w ofercie trzy urządzenia filtracyjne tego typu: kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro, serię kompaktowych zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline CS oraz Ecoperla Softower – zmiękczacze dwuelementowe.

Woda z własnego ujęcia

Woda z własnego ujęcia może być bogata w zanieczyszczenia różnego rodzaju: żelazo, mangan, związki organiczne, amoniak, twardość wody. W celu kompleksowego oczyszczania wody powstały kompaktowe stacje wielofunkcyjne Ecoperla Multicab, Ecoperla Slimline MMX, dwuelementowa stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower. Te urządzenia są w stanie kompleksowo oczyścić wodę.

W serii Ecoperla Tower o dużych wydajnościach można znaleźć: odżelaziacz wody Ecoperla Ironitower, urządzenie do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower, urządzenie do usuwania żelaza i manganu Ecoperla Sanitower.

W obu przypadkach

Zarówno w przypadku wody wodociągowej, jak tez wody z własnego ujęcia można zastosować kolumnę filtracyjną Ecoperla Sedimentower do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych z wody oraz kolumnę węglową Ecoperla Carbotower, która poprawi smak, zapach oraz barwę wody.

Czysta woda w całym domu – czysta przyjemność

Uzdatniona woda to przede wszystkim ogromny komfort, a w dodatku mniejsze wydatki i ochrona wszelkich instalacji i urządzeń mających styczność z wodą.

Artykuł powstał przy współpracy z polską marką Ecoperla, która specjalizuje się w uzdatnianiu wody na potrzeby domowe.

Materiał zewnętrzny