Poniedziałek, 18 czerwca 2018

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Fototapety do salonu

19.05.2017 14:00 | 0 komentarzy | MK

Salon – jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Miejsce, które odzwierciedla niepowtarzalny styl i tradycje waszego domu; pokój, w którym spędzamy większość swojego czasu, odpoczywamy, wyprawiamy przyjęcia, przyjmujemy gości i obcujemy z najbliższymi. Dlatego też atmosfera panująca w salonie powinna być odprężająca i swojska, a wystrój – harmonijny i niepowtarzalny.

Fototapety do salonu
Fototapety do salonu w orientalnym stylu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już teraz możecie zapoznać się z katalogiem fototapet do salonu od sklepu internetowego Uwalls.

 Zazwyczaj aranżacja salon, odzwierciedla gusta mieszkańców mieszkania i ma duży wpływ na atmosferę w domu. Chcąc nadać aranżacji oryginalności, wystarczy skorzystać z fototapet przedstawiających różne tematyki. Należy pamiętać, że wnętrze salonu z fototapetami musi być stylowe i nowoczesne, a jednocześnie przytulne. Pokrycia ścian powinny w pełni komponować się ze stylem pomieszczenia, jego meblami i akcesoriami. Dobrze będzie, jeśli aranżacja salonu będzie pokrywała się z wystrojem pozostałych pokoi w domu.

Niekiedy krajobrazy mają na tyle wyraźne zarysy i żywe kolory, że mogłoby się wydawać, że na waszej ścianie znajduje się okno z widokiem na morze lub bajkowy las. Tworząc wystrój wnętrza w określonym stylu, z łatwością możecie wybrać fototapety. Motywów jest całe mnóstwo, aż trudno sobie wyobrazić – a to niebagatelna zaleta!

Fototapety do salonu – doskonałe rozwiązanie do dekoracji ścian. Oprócz ważnej cechy, jaką jest estetyka, fototapety są w stanie stworzyć niepowtarzalny klimat. Aranżacja salonu będzie stylowa i nowoczesna, pod warunkiem, że zostaną one odpowiednio dopasowane.

Miejsce fototapet w salonie zależy od waszego gustu – na ścianie w pobliżu okna, drzwi lub telewizora itp. Uważa się, że idealnym miejscem na ulokowanie fototapety jest strefa odpoczynku i relaksu. W tym miejscu najlepiej sprawdzą się motywy o tematyce przyrodniczej i morskiej: widok na morze, ocean, plażę z palmami, las, park i jezioro. Fototapety prezentujące tę tematykę, najczęściej znajdują swoje zastosowanie właśnie w salonie.

Jak wspomniano wyżej, fototapety powinny być ulokowane w strefie relaksu, czyli w okolicy kompletu wypoczynkowego i okna. Sofę można umieścić bezpośrednio przy ścianie lub na środku pokoju, aby rozkoszować się realistycznym widokiem na fototapecie. Przy pomocy barwnych tapet, z powodzeniem można zaakcentować jedną ze ścian. Można na niej powiesić telewizor, jednak takie rozwiązanie sprawdzi się tylko wtedy, gdy będą to motywy przedstawiające abstrakcje lub tło. Ponieważ tapety z pstrokatymi lub zbytnio wyrazistymi elementami będą tylko rozpraszały uwagę. Fototapety wprowadzą do wnętrza niepowtarzalny styl – są one w stanie optycznie powiększyć wnętrze, a także zmienić atmosferę w nim panującą.

Wizualne efekty przy aranżacji wnętrza salonu

Wybór koloru na fototapetach – dość trudne zadanie, które będzie możliwe, tylko przy przestrzeganiu pewnych zasad podczas aranżacji wnętrza.

  • Jeśli dążycie do tego, aby wasz salon zyskał optycznie więcej przestrzeni, niż jest w rzeczywistości, wybierzcie wówczas fototapety w zimnych odcieniach: niebieski, błękitny, fioletowy i turkusowy, a także morski.
  • Jeśli pokój jest ciemny, z powodu niedoboru światła naturalnego, warto pokusić się o fototapety z przewagą ciepłych odcieni – pomarańczowy, żółty i czerwony.

Aby fototapety w salonie wyglądały korzystnie – należy usytuować je w miejscu, w którym będą dobrze widoczne. Pozostałe ściany powinny pozostać w neutralnych odcieniach.

Wybór wzoru na fototapetach – nie ma tutaj jednoznacznych wymagań, wszystko zależy od waszych osobistych preferencji. Projektanci są zgodni, że powinny one z łatwością poprawić nastrój oraz wywołać pozytywne emocje u gości i mieszkańców domu. Niekiedy, w celu określenia konkretnego stylu, wykorzystuje się zdjęcia w ich oryginalnych rozmiarach, dzięki temu mogą one zastąpić obrazy na ścianie.

Jak wybrać fototapety do salonu?

Wybór fototapet do salonu to kwestia indywidualna i zależy w dużej mierze od gustów rodziny, stylu wnętrza, a także innych czynników dotyczących kosztów i parametrów.

Styl i aktualne trendy w modzie. Modne fototapety do salonu – jeden z elementów charakteryzujący gospodarza domu. Chyba wszyscy dążą do tego, aby wystrój wnętrza był nietuzinkowy, a zarazem odzwierciedlał nasz styl życia. Jeśli finansowe możliwości ograniczają nas przy zakupie fototapet w wyższej cenie, nadal staramy się wybrać elegancką dekorację w ramach budżetu, jakim dysponujemy i stworzyć niezwykłą aranżację.

Podczas wyboru fototapet do salonu warto uwzględnić preferencje i opinie wszystkich członków rodziny, z tego względu, gdyż salon jest miejsce wspólnym. Oczywiście, wypracowanie kompromisu bywa czasem bardzo trudne, ale lepsze to niż ewentualne konflikty. W każdym razie wybór i zakup fototapet to sprawa, w której powinni decydować wszyscy członkowie rodziny.

Warunki eksploatacji i żywotność fototapet. Każdy, kto decyduje się na ich zakup chce, aby posłużyły mu one, jak najdłużej i były łatwe w pielęgnacji. Nowoczesne fototapety posiadają wszystkie te i inne zalety. Wysoka odporność na ścieranie, blaknięcie, łatwe w pielęgnacji i klejeniu.

Sklep internetowy Uwalls oferuje duży wybór fototapet do salonu. W naszej galerii prezentowane są zdjęcia na każdy gust, o różnej tematyce i wariatach kolorystycznych. Mamy przyjemność zaproponować również wydruk fototapet na indywidualne zamówienie – wystarczy przesłać swoje zdjęcie za pośrednictwem strony internetowej, określić wymiary i wysłać zamówienie.

Możliwości w kwestii aranżacji salonu jest wiele, wybierzcie odpowiedni projekt, a wasz salon rozbłyśnie nowymi kolorami i sprawi, że wasze życie będzie bardziej pogodne!

(as)