Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Filmy z drona. Przyszłość produkcji filmowej?

26.04.2017 12:00 | 0 komentarzy | MK

Jeszcze do niedawna, zdjęcia czy filmowanie z lotu ptaka było rzadkością. Aby wykonać zdjęcia czy nakręcić film z góry, konieczny był wynajem helikoptera lub awionetki, co generowało olbrzymie koszty. To sprawiało, że tego rodzaju ujęcia wykorzystywane były niezwykle rzadko. Dzisiaj dzięki wykorzystaniu dronów praktycznie każdy może przygotować zdjęcia lub filmy z lotu ptaka i wykorzystać je do promocji swojego obiektu lub uwiecznienia najważniejszych momentów lub wydarzeń.

Filmy z drona. Przyszłość produkcji filmowej?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fotografowanie z nowej perspektywy

W przeciągu ostatnich kilku lat fotografowanie przy pomocy drona stało się coraz bardziej popularne. Obecnie ceny dronów są coraz bardziej przystępne i coraz więcej fotografów szkoli się w zakresie wykorzystania tego sprzętu. Pozwala to osiągnąć bardzo ciekawe efekty. Dotrzeć do miejsc, które były wcześniej niedostępne - co sprawia, że można uchwycić o wiele więcej niż wcześniej, pokonać przeszkody terenu, dotrzeć do miejsc, gdzie filmowanie przez człowieka byłoby niemożliwe lub niebezpieczne. 

Wykorzystanie perspektywy "z lotu ptaka" pozwala odkryć zupełnie nowe, nieznane dotąd oblicze obiektów. Najczęściej zdjęcia hoteli czy pensjonatów w folderach reklamowych czy na stronach internetowych prezentują się podobnie. Dzięki zastosowaniu drona możliwe jest wyeksponowanie walorów architektury i położenia tego rodzaju budynków z zupełnie nowej perspektywy. Można ukazać hotel od strony morza, wyeksponować detale dachu, pokazać malownicze położenie.

Wykorzystaj zdjęcia i filmy z drona do promocji swojej firmy

Pzy pomocy dronów można wykonywać standardowe fotografie, ale też zdjęcia panoramiczne czy zdjęcia sferyczne, filmy. Ich wykorzystanie do promocji obiektu pozwala od razu przyciągnąć uwagę i wyróżnić się na tle konkurencji.

Wykorzystanie dronów podczas firmowych imprez pozwala uwiecznić ich dynamikę, uchwycić ich szeroką perspektywę. Filmowanie przy pomocy drona pozwala przede wszystkim na uzyskanie bardzo dobrej ostrości oraz uchwycenie dynamicznych ujęć przy dużej stabilizacji obrazu. Z tego powodu film nakręcony przy pomocy drona to doskonały pomysł na uwiecznienie firmowej imprezy.

Dron na wesele?

Filmowanie z drona to doskonały pomysł na wesele. Obecnie zdjęcia i filmy wykonane przy pomocy drona to prawdziwy hit podczas ślubów i wesel. Pozwalają one na wykonanie wysokiej jakości filmu z powietrza w oryginalny sposób utrwalającego ceremonię. Można również pomyśleć o zamówieniu sesji ślubnej z drona. Będzie to wyjątkowa pamiątka tego niezwykłego dnia.

Materiał zewnętrzny