Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Street photo z Pawłem Kosickim

24.04.2017 16:40 | 0 komentarzy | (q)

Fotografia uliczna stała się „bohaterką” kolejnych już warsztatów fotograficznych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni” z Jastrzębia-Zdroju.

Street photo z Pawłem Kosickim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zajęcia dla fotografów z naszego regionu poprowadził Paweł Kosicki - fotograf niezależny, na co dzień mieszkający w Poznaniu. Uczestnicy mieli tym razem okazję do bliższego poznania dość specyficznej dziedziny fotografii jaką jest fotografia uliczna. Warsztaty zostały podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. Gość poświęcił też czas na przegląd portfolio uczestników z omawianiem poszczególnych fotografii. Warsztaty fotograficzne z Pawłem Kosickim odbyły się w ramach projektu „Pro-Kulturo-Foto” dofinansowanego ze środków budżetowych Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Paweł Kosicki – Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, freelancer. Zajmuje się głównie fotografia uliczną, choć sam przyznaje, że trudno ten termin precyzyjnie zdefiniować. W fotografii interesuje go przede wszystkim człowiek. Organizator warsztatów fotograficznych Open Your Eyes, których nadrzędnym celem jest poszerzanie wiedzy z zakresu fotografii, esencją zaś spotkanie ludzi dzielących wspólną pasję. Do tej pory warsztaty odbyły się m.in. na Islandii, Sycylii, w Wenecji, Lizbonie, Berlinie, Rzymie, Barcelonie, Nowym Jorku czy Atlantic City.

„Pro-Kulturo-Foto” – projekt realizowany przez Stowarzyszenie Jastrzębski lub Fotograficzny „Niezależni” w roku 2017. W jego ramach odbędą się jeszcze: warsztaty z Tomasze Tomaszewskim, warsztaty fotograficzne dla dorosłych „ABC lustrzanki” oraz „Podstawy post-produkcji”, warsztaty fotograficzne dla dzieci „Fotografia? A z czym to się je?”, konkurs fotograficzny połączony z wystawą fotograficzną oraz wiele innych przedsięwzięć. Szczegóły znajdują się na stronie WWW.facebook.com/niezalezni.

Aneta Czarnocka-Kanik