środa, 19 czerwca 2019

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Warsztaty fotografii komercyjnej w Jastrzębiu-Zdroju

22.01.2017 06:36 | 0 komentarzy | (q)

High-speed, Focus Stacking, Pro Capture czy HiRes to tylko klika tajemniczych fotograficznych definicji, z którymi zapoznali się w sobotę uczestnicy warsztatów zorganizowanych przez Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny Niezależni. Warsztaty z pogranicza magii i fotografii cieszyły się dużym zainteresowaniem, a miejsca zapełniły się już po pierwszym dniu od publikacji ogłoszenia.

Warsztaty fotografii komercyjnej w Jastrzębiu-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zajęcia poprowadził Jakub Kaźmierczyk – fotograf z pasją i ogromną praktyczną wiedzą na temat tajników fotografii. Współpracuje między innymi z Pizza Hut i Starbucks przy produktowych sesjach zdjęciowych, jak również jako fotograf wnętrz. Stale współpracuje z serwisem fotograficznym Fotoblogia.pl tworząc autorskie teksty z zakresu oświetlenia studyjnego, opisu sesji zdjęciowych, doradztwa sprzętowego. Jest również autorem jednej z największych baz wideoporadników o oprogramowaniu Adobe Photoshop.

Sprzęt fotograficzny dla uczestników zajęć dostarczyła firma Olympus, dzięki temu każdy mógł przetestować najbardziej zaawansowane funkcje aparatów dostępnych aktualnie na rynku. Do zdjęć pozowała modelka Klaudia Buchalik, którą profesjonalnie przygotowała, na stałe współpracująca z SJKF „Niezależni”, makijażystka Anna Fryzowicz.

A już w najbliższy wtorek, tj. 24 stycznia, w Domu Zdrojowym (sala lustrzana) o godz. 19:30 zapraszamy na kolejny wieczór autorski. Tematem spotkania będzie "Fotografia dokumentalna - świadomość czasu i miejsca w przedstawianiu tematu. Kształtowanie swojego stylu w obrazie. Praca nad cyklem długoterminowym który zamykasz wystawą i publikacją." Gościem SJKF „Niezależni” będzie Arkadiusz Gola - absolwent Instytutu Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy), który zajmuje się fotografią dokumentalną głównie rejestrując zmiany zachodzące w społeczeństwie na Górnym Śląsku po 1989 roku.

Maciej Kanik | Nowiny.pl