środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Pielgrzymki zwiedzili raciborski zamek

22.07.2016 06:52 | 0 komentarzy | ż

W czwartek 21 lipca 2016 r. w tzw. "dzień poznania" w godz. od 10.00 do 18.00 uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, mieszkańcy a także wszyscy chętni mogli zwiedzić Zamek Piastowski w Raciborzu bezpłatnie i indywidualnie, dzięki pomocy oraz wsparciu zamkowych wolontariuszy.

Pielgrzymki zwiedzili raciborski zamek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Była to okazja by zobaczyć wyremontowaną kaplicę zamkową. Tego dnia na zamku odbył się również jarmark. Impreza jak zawsze odbyła się na dziedzińcu. Na zamek przybyli pielgrzymi m. in. z Włoch, Francji, Bahrajnu oraz Libanu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz krótkiego wideo.

Od godziny 10:00 pielgrzymi, którzy przyjechali do Raciborza wzięli udział w Grze Miejskiej. Ich zadaniem było dotarcie do różnych punktów na terenie Raciborza. Odwiedzili oprócz Zamku Piastowskiego m.in. Basztę, Muzeum, Kolumnę Maryjną i Pomnik Matki Polki.

To nie koniec obchodów na Zamku Piastowskim. Już w niedzielę 24 lipca odbędzie się tzw. "dzień rodziny".  O godz. 17.00 rozpocznie się festyn parafialny a pół godziny później koncert zespołu „Armia Dzieci”. Na zakończenie obchodów zaplanowano Wieczór Uwielbienia („Przecinek”).

źródło: zamekpiastowski.pl