Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Hałda Szarlota czeka na zdobywców! Weź udział w wyjątkowej wycieczce

08.06.2016 06:29 | 2 komentarze | ż
Urząd Miasta Rydułtowy organizuje wyprawę na Hałdę Szarlotę - najwyższe wzniesienie w okolicy, z którego rozciąga się wspaniały widok Rybnik, Wodzisław Śląski, Racibórz oraz znacznie dalej położone miejscowości i pasma górskie – w tym Beskidy.
Hałda Szarlota czeka na zdobywców! Weź udział w wyjątkowej wycieczce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jest to gratka dla wszystkich, którzy cenią sobie doskonały i niezapomniany widok. Z propozycji wejścia na stożek skorzystać powinny osoby, które pasjonują się fotografią. Jesteśmy pewni, że zdjęcia wykonane ze szczytu Szarloty będą świetną propozycją w konkursie na „Najlepsze zdjęcie do rydułtowskiego kalendarza”. Takiej okazji nie można przegapić! - zachęca UM w Rydułtowach.

Zapisy przyjmowane są w Urzędzie Miasta Rydułtowy (pok. 16, tel. 32 453 74 50). Wycieczka na szczyt rozpocznie się 18 czerwca w Parku Sensorycznym ROSA o godzinie 9.00. Wtedy też w kierunku hałdy wyruszą dwie grupy:

  • piesza - przejdzie z Parku Sensorycznego ROSA bezpośrednio pod bramę towarową KWK Rydułtowy,
  • rowerowa - w trakcie przejazdu pod bramę towarową przy kopalni KWK Rydułtowy zaplanowano zwiedzanie kilku dodatkowych atrakcji Rydułtów. Na miejscu przewidziano miejsca, gdzie można zostawić rower. Wjazd rowerem na szczyt nie będzie możliwy.

Wejście na szczyt rozpocznie się o godzinie 10.00 spod bramy towarowej KWK Rydułtowy. Obie grupy znajdować będą się pod opieką wykwalifikowanych przewodników z kopalni KWK Rydułtowy. Samodzielne wejście na Szarlotę (bez opiekuna) nie będzie możliwe. Zakończenie wycieczki planowane jest ok. godziny 13.00 w Parku Sensorycznym ROSA

Uwaga! Hałda Szarlota nie jest obiektem turystycznym, a co za tym idzie - pozbawiona jest infrastruktury ułatwiającej wędrówkę na szczyt. Ważne jest, aby każdy z uczestników wycieczki miał na uwadze własną kondycję. Odradzamy wędrówkę tym osobom, które mają kłopoty ze zdrowiem. Dodatkową trudnością mogą okazać się warunki atmosferyczne panujące na hałdzie (słońce i brak miejsc zacienionych). Prosimy o odpowiedzialne podejmowanie decyzji o wejściu na szczyt!

źródło: UM Rydułtowy, oprac. żet, fot. Grzegorz Kaczmar / You Tube