Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Warsztaty LEGO w RCK to coś więcej niż zabawa [ZDJĘCIA]

23.02.2016 10:50 | 0 komentarzy | ż

Warsztaty LEGO, które odbywają się już od paru lat w Raciborskim Centrum Kultury nie są tylko budowaniem z klocków. Dzieci uczą się używania lutownicy i podstawowych zasad fizyki i techniki.

Warsztaty LEGO w RCK to coś więcej niż zabawa [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pokazujemy, że nauka też może być ciekawa. Dzieci świetnie sobie radzą – powiedział Jan Duda, syn pana Antoniego Dudy. Panowie 22 lutego wspólnie poprowadzili warsztaty w RCK RDK przy ul. Chopina 21. Uczestnicy byli podzieleni na trzy grupy wiekowe, od 8 do kilkunastu lat, w każdej grupie było około 15 osób. Budowane roboty należą do rodziny Lego Mindstorms i wyposażone są w  serwomechanizmy napędowe, czujniki oraz sterujący całością „komputer pokładowy” nazywany „inteligentną cegłą”. Efektem finalnym były pojazdy, które musieli sami zaprogramować tak, żeby pokonały wyznaczoną trasę „widząc” ją dzięki laserowemu czytnikowi. Dzięki temu dzieci uczyły się czym jest prędkość, przyśpieszenie, odległość.

Na zakończenie zajęć odbywały się zawody. W pierwszej turze roboty pokonywały trasy i wygrywał najszybszy, a w drugiej roboty musiały strącić ustawione na drodze klocki. „Najbardziej podoba mi się laserek, który patrzy, gdzie jechać” powiedział 10 letni Janek, uczestnik warsztatów.

Antoni Duda jest założycielem i właścicielem firmy Nowa Edukacja i Technologie (Rybnik), która jest organizatorem projektu „Akademia Techniczna Małolata”.

źródło: RCK