środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Zespół Miraż wicemistrzem świata w show dance

26.11.2015 12:17 | 0 komentarzy | ż

Miasto Wodzisław Śląski oraz Wodzisławskie Centrum Kultury mogą pochwalić się srebrnym medalem dla Zespołu Tanecznego Miraż, zdobytym na Mistrzostwach Świata IDO w show dance w niemieckiej Riesie.

Zespół Miraż wicemistrzem świata w show dance
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od poniedziałku do środy (23-27 listopada br.) grupa dziecięca walczyła o miejsca na najbardziej prestiżowej imprezie tanecznej na świecie w kategorii show. W kategorii tej oceniany jest nie tylko taniec, ale również jego oprawa: kostiumy, scenografia, rekwizyty czy sama historia opowiedziana przez tancerzy. Fenomenalny układ "Myszka Minnie na planie", który zdobył już mistrzostwo Polski w Siedlcach (czerwiec br.), tym razem królował na podium razem z Kanadą i Słowenią .

Tancerze z grupy Dzieci II prowadzone są przez wybitnych instruktorów, którzy zasilają szeregi Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury: instruktora Ryszarda Kozłowskiego oraz instruktorki-choreografki Lenkę Krcovą i Aleksandrę Sosnę, instruktorkę baletu Evgeniyę Makeevę-Wyputę oraz akrobatę Marcina Kosta.

Prócz wicemistrzostwa świata zespół zdobył również 9. miejsce dla Emilii Sopyły  za solo, 10. miejsce za duet Zuzanny Halfar i Marty Mołdrzyk, 13. miejsce za duet Emilii Sopyły i Emilii Krzyształy oraz 14. miejsce dla Mini Formacji "Popcorn".

Na ten sukces wiele osób ciężko pracowało. Świetni instruktorzy, utalentowane dzieciaki, niezwykle zaangażowani rodzice działający w Stowarzyszeniu Sympatyków Zespołu Miraż, krawcowe oraz scenografowie Wodzisławskiego Centrum Kultury, którzy stworzyli oprawę do medalowego show oraz pracownicy WCK zaangażowani w sprawy organizacyjne i logistyczne związane z działalnością zespołu. Miraż działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od ponad 20 lat.

źródło: WCK