Sobota, 21 października 2017

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Znowu skarpety?! Czyli jak uniknąć nietrafionych prezentów

27.10.2015 10:20 | 4 komentarze | (s)

Jeżeli jest we wszechświecie miejsce, do którego trafiają wszystkie nietrafione prezenty, to z pewnością jest… przepełnione. Leżakują tam różne podarunki - te kupowane w ostatniej chwili, wedle własnego widzimisie, dopasowane do społecznej roli obdarowywanej osoby (garnki dla mamy, druty dla babci…), a nie do niej samej, rzeczy za małe i za duże, za różowe, zbyt ekstrawaganckie, zbyt praktyczne lub wręcz przeciwnie. Co zrobić, by trafić prezentem w gust, a nie w owo straszne miejsce?

Znowu skarpety?! Czyli jak uniknąć nietrafionych prezentów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mężczyzno, tego nie kupuj!

Mówi się, że pierwsza myśl jest najczęściej tą najlepszą. Można założyć, że tak właśnie jest, pod warunkiem jednak, że prezentem, który jako pierwszy przyszedł Ci do głowy nie jest np. patelnia, zestaw garnków lub innych akcesoriów kuchennych dla ukochanej. Nie daj się również zwieść instynktowi, który podpowiada, że koronkowa bielizna to prezent idealny na Gwiazdkę – teściowie, z którymi będziecie otwierać świąteczne podarki, sprowadzą Twój instynkt do parteru i dobiją go wzrokiem. Wzrokiem Bazyliszka może spojrzeć na Ciebie ukochana, jeśli prezenty pod choinkę przekroczą granice… praktyczności! Depilator, odkurzacz, czy zapas herbaty na zimę, choćby nie wiem jak zabawnie podane, raczej nie podbiją serca kobiety. Nie ryzykuj z biżuterią – jeżeli nie masz stuprocentowej pewności, że dana rzecz ucieszy wybrankę Twego serca. Zrezygnuj z modowych eksperymentów: białe kozaki i sztuczne futro z futrzaną czapą do kompletu są passe.

Kobieto, tego nie kupuj!

Wiem, że wiesz, że przydałyby mu się nowe skarpetki, bokserki i kalesony, ale to jeszcze nie powód, żeby opakowywać je w błyszczący papier i wręczać w ramach gwiazdkowego prezentu! To może jakiś elektroniczny gadżet? Dobry pomysł, pod warunkiem, że nie jest to pendrive w szalonym kształcie świątecznej choinki lub pulchnego świętego Mikołaja - wstyd ów gadżet wziąć do pracy, a poza tym często jest na tyle duży, że zasłania inne wejścia USB. Pozostając w temacie gadżetów i wstydu – zrezygnuj z tych erotycznych, nadadzą się raczej na Walentynki niż pod choinkę, wokół której zgromadzi się (skonsternowana!) rodzina. Święta to również nie czas na wmawianie Twojemu mężczyźnie zainteresowań, jeżeli więc wyraźnie sobie nie zażyczył: książki, komiksu, kolorowanki dla dorosłych lub pakietu ambitnych filmów – wykreśl je z listy prezentów.

Nie róbmy tego naszym rodzicom!

Jeszcze trudniejsze bywa wybranie idealnego prezentu dla rodziców. Zrezygnujmy z kolejnego koca i termofora, które są praktyczne, ale niemal z automatu dodają rodzicom lat. Wręczanie im dwudziestego czwartego zdjęcia własnej osoby oprawionego w wymyślną ramkę to pomysł mało oryginalny i ocierający się wręcz o tortury. Nie próbujmy również na siłę wypełniać rodzinnego gniazda, które szczęśliwie udało nam się opuścić celem usamodzielnienia – pies i kot podarowane rodzicom bez wcześniejszych ustaleń w tym temacie mogą stać się przyczyną prawdziwej domowej wojny.

Wyjątkowo trafiony prezent

Wiemy już, czego nie dawać… Naturalnym jest zatem pytanie: co wręczać możemy? Im lepiej znamy osobę, którą chcemy obdarować z okazji zbliżających się Świąt, tym wybór powinien być łatwiejszy. Jeżeli mamy nieodparte wrażenie, że wyczerpaliśmy już bazę pomysłów na wyjątkowe prezenty – postawmy w tym roku na coś zupełnie niespodziewanego i zaskoczmy bliskich… voucherami! Niewielka kartka może być zaproszeniem na niezwykłą kolację (np. zjedzoną w ciemnościach), relaksacyjny masaż lub przejażdżkę Monster Truckiem. Prezenty pod choinkę nie muszą bowiem być namacalne – przeżycia, emocje i spełnione marzenia sprawdzają się w roli podarków wyśmienicie.

Świąteczne obdarowywanie bliskich niezapomnianymi emocjami i przeżyciami wspiera serwis wyjatkowyprezent.pl.

Materiał zewnętrzny