Wtorek, 2 czerwca 2020

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Seniorzy z Nędzy przy karaoke świętowali w swój dzień

22.10.2015 14:17 | 1 komentarz | ż

Szefowa nędzańskiego koła emerytów zawsze podkreśla, że jeśli tylko ktoś ma siłę i ochotę, to w gminie Nędza samotnym czuć się nie będzie. - Działają organizacje, stowarzyszenia, Uniwersytet III Wieku, a nawet rada seniorów. A chęci do działania się ma, jeśli człowiek dobrze się czuje w swojej miejscowości - podkreślała Eleonora Czekała.

Seniorzy z Nędzy przy karaoke świętowali w swój dzień
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pani Eleonora jest jedną z osób, które mocno działają dla swojego środowiska. Organizują, załatwiają, angażują się, bo w Gminie napotykają na dobry grunt. - Pani wójt zawsze bardzo poważnie nas traktuje - mówił podczas spotkania z okazji Dnia Seniora w Nędzy Adam Grzybowski, prezes nędzańskiego Uniwersytetu III Wieku.

Z kolei z ich werwy do działania korzystają inni. W Nędzy co rusz dla seniorów organizuje się różnego rodzaju spotkania, uroczystości, festyny. W imprezie z okazji Europejskiego Dnia Seniora, który przypada 20 października, wzięła udział blisko setka mieszkańców.

Eleonora Czekała, przewodnicząca nędzańskiego koła emerytów, zawsze stara się, żeby spotkania dla seniorów były atrakcyjne. Zawsze można liczyć na pysznie zastawione stoły i rozrywkę. Tym razem była wspólna zabawa przy karaoke.

- To dla nas taka odskocznia od codzienności, można się spotkać, można porozmawiać, posłuchać jakichś występów, bo staram się zapraszać na nasze imprezy lokalnych artystów, a wszyscy robią to, jak to się mówi, wolontarystycznie, za kawę i ciastko - uśmiecha się pani Eleonora. - To dla ludzi prawdziwe święto. Są przecież osoby, które nie bywają, nigdzie nie wyjeżdżają poza swoją wieś - zaznacza.

Przewodnicząca podkreśla, że seniorzy w gminie mają się bardzo dobrze. - Rozkwitamy! Powstał uniwersytet III wieku i rada seniorów i mamy mnóstwo pomysłów, które jestem pewna, że zrealizujemy! - cieszy się pani Eleonora.

Podczas imprezy była okazja na wyróżnienie wyjątkowo zaangażowanych osób. Z zarządu okręgowego zwiazku emerytów i rencistów specjalne podziękowania otrzymały panie Brygida Kostka i Anna Gądzikiewicz. Swoje dyplomy przyznał też zarząd koła emerytów w Nędzy. Otrzymali je: Monika Wranik, Lidia Tworuszka, Teresa Kasperczyk, Halina Szirdewan, Anna Kaszuba, Rita Stanienda, Lidia Pielczyk, Lidia Zdziebło, Małgorzata Guc, Krystyna Ślęska, Zygmunt Borecki, Maria Zoń, Danuta Grzybowska i Dorota Sulska.

Koło emerytów w Nędzy działa prężnie i wciąż zapisują się nowe osoby. W tej chwili liczy blisko setkę członków.

źródło: UG Nędza