środa, 24 października 2018

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

WYNIKI WYBORÓW 2018:

Pellet - najlepsze paliwo z biomasy

21.04.2015 13:21 | 99 komentarzy | (s)

Pellet współcześnie uznany jest za najlepsze i najbardziej korzystne paliwo stworzone z biomasy.

Pellet - najlepsze paliwo z biomasy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powszechnie wiadomo, że dla współczesnego człowieka źródła energii mają naprawdę wielkie znaczenie, dlatego też każdy stara się wybrać najbardziej korzystną oraz przystępną opcję. Taką właśnie jest, Pellet, który to staje się dziś jednym z najbardziej znanym i w największym stopniu popularnym rodzajem paliwa, które to wykorzystywane jest do ogrzewania domów oraz innych pomieszczeń.

Właściwości energetyczne paliwa Pellet

Bez wątpienia mówiąc o rodzaju paliwa, jakim jest Pellet należy zwrócić uwagę na jego właściwości energetyczne, oraz na wygodę jego codziennego użytkowania. Obecnie ten rodzaj paliwa z biomasy uważany jest za jedną z najbardziej efektywnych źródeł energii. Wszystko, dlatego, że jest to paliwo ekologiczne, podczas spalania, którego ilość wytworzonego dwutlenku węgla jest równa tej, która została pochłonięta poprzez drzewo w okresie jego wzrostu. Tym samym dwutlenek, jaki wydobywa się w czasie spalania Pelletu nie jest wyższy aniżeli 0, 5 procent, zaś ten może zostać użyty jako nawóz. Zalety te sprawiły, że paliwo z biomasy zdobyło bardzo wielkie grono zwolenników, szczególnie na terenie Europy Zachodniej. Dziś coraz częściej sięgają po tę możliwość grzewczą także konsumenci z Polski.

Odnawialne źródło energii

Pellet to paliwo które zaliczyć można do odnawialnych źródeł energii. Jego właściwości przekładają się na dynamiczny wzrost popytu, albowiem w 2002 roku jego produkcja na terenie Europy sięgała jedynie 1, 30 mln ton, zaś już pięć lat później osiągnęła 10 mln ton. Warto także wspomnieć, że szacuje się iż Pellet zastępuje w wielkości 2 kilogramów zastępuje 1 litr oleju opałowego, zaś z jednej spalonej tony zostaje jedynie cztery kilogramów popiołu. Tym samym znacznie zmniejsza się emisja dwutlenku węgla w powietrzu. Aby ogrzać dom jednorodzinny potrzebne nam z kolei jedynie 5 ton w czasie jednego sezonu grzewczego, jednakże warto mieć na uwadze, że zużycie to w głównej mierze zależy od metrażu naszego domu oraz od sprawności kotła.

Materiał zewnętrzny