Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Marika zagra na Colours of Ostrava

09.04.2015 13:40 | 0 komentarzy | (q)

Polskie grono artystów Colours of Ostrava 2015 rośnie. Do line-upu dołączają BOKKA i Marika.

Marika zagra na Colours of Ostrava
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

BOKKA - Owiany tajemnicą projekt spod szyldu Nextpop wywołał spore zamieszanie na polskiej scenie muzycznej. Grupa, tworzona przez trio, którego personalia pozostają do dziś nieznane, pragnie odwrócić uwagę słuchaczy od siebie i skupić się wyłącznie na muzyce. Ich magiczne kompozycje to ambitna elektronika przeplatająca się z zimnym shoegaze. "Decyzja o ograniczeniu informacji na nasz temat i skupieniu uwagi wyłącznie na muzyce i obrazie przyszła naturalnie. Tak jak narodziła się BOKKA. Wszystko, co chcieliśmy, żeby było o nas wiadomo zawarliśmy w piosenkach. Pewnego dnia sięgnęliśmy po przedmioty, które mieliśmy pod ręką, takie jak pudełka po chusteczkach, czy butach, pstrykające długopisy, orzechy, opakowania od płyt, wszystko to, z czego dało się wydobyć dźwięk" - zdradzają członkowie zespołu. Chociaż unikają kontaktów z mediami, występują tylko w maskach i nikt tak naprawdę nie wie kim są, odnieśli ogromny sukces zarówno w Polsce jak i za granicą, a ich debiutancki album okrzyknięto objawieniem roku.

Marika - Okrzyknięta pierwszą damą polskiego dancehallu, znana z energicznych występów, znakomita piosenkarka i autorka tekstów. Nagradzana i wielokrotnie nominowana do najważniejszych polskich nagród muzycznych. Marika, a właściwie Marta Kosakowska, uwielbia tworzyć muzykę pozytywnie nastrajającą słuchaczy. "Nie trudno się poddać jej urokowi, łatwo nawiązuje kontakt z publicznością, kojarzy się z pozytywną, energetyczną muzyką. Każdy koncert Mariki zapada w pamięci na dłużej, niż można by się było spodziewać" - komentują polscy dziennikarze. Warto wspomnieć chociażby jej ostatni występ podczas Przystanku Woodstock, którym wraz z grupą Spokoarmia przyćmiła inne gwiazdy. Występowała z takimi artystami, jak m.in. Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott i Macy Gray. Pochodzi z Białegostoku, urodziła się w 1980 roku, wychowała w Łomży. Karierę rozpoczęła w 2002 roku z zespołem Bass Medium Trinity. Na przestrzeni lat eksperymentowała z różnymi gatunkami i stylami muzycznymi, jednak zawsze pozostawała wierna reagge. Szybko zyskała miano pierwszej damy polskiego dancehallu. Pracowała również jako dziennikarka muzyczna, prowadząc swój własny program radiowy i telewizyjny. Dla Mariki charakterystyczne jest to, że tworzy oryginalną i energiczną muzykę, składającą się z dojrzałych tekstów.

Potwierdzeni wcześniej artyści czternastej edycji Colours of Ostrava to m.in.: Bjork, Kasabian, Rudimental, St. Vincent, Mika, José González, The Cinematic Orchestra, Clean Bandit, Caribou i Swans, Dillon, Owen Pallett, The Dumplings, Klangkarussell, Caravan Palace i wiele innych zespołów z całego świata,  a przed nami kolejne ogłoszenia!

Podczas zeszłorocznej, trzynastej edycji w Ostrawie bawiła się rekordowa liczba ponad 40 tysięcy uczestników! W listopadzie festiwal Colours of Ostrava – wielokrotnie nagradzany do tej pory m.in. przez ALMA (Akropolis Live Music Awards) – został zakwalifikowany do ścisłego finału prestiżowej nagrody Festival Awards w kategorii Best Major European Festival, a wszystko dzięki głosom fanów z całej Europy.