Piątek, 24 stycznia 2020

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Oświadczył się na lodowisku w Pszowie

14.02.2015 10:16 | 2 komentarze | mak

Na wyjątkowo oryginalny pomysł oświadczenia się swojej wybrance wpadł Maciej z Wodzisławia. Zaprosił nieświadomą niczego dziewczynę na lodowisko w Pszowie. Gdy zgasły światła, padł na kolana i wyznał jej miłość. Wybranka odpowiedziała „tak”. – Zapamiętam ten dzień na całe życie – mówi Martyna, narzeczona Macieja.

Oświadczył się na lodowisku w Pszowie
Pszowska tafla już na stałe zapisze się w pamięci pary jako miejsce niezwykłe. Z pewnością nie raz będą chcieli tu wrócić
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Maciej i Martyna są parą od ponad roku. Oboje lubią jeździć na łyżwach. Maciej postanowił więc oświadczyć się na tafli w Pszowie, którą chętnie razem odwiedzali. Wydarzenie planował w tajemnicy przed ukochaną. Najpierw skontaktował się z kierownictwem lodowiska. – Początkowo nie wierzyłem, że to wszystko może się udać. Opisałem swój szalony pomysł i wysłałem go mejlem na adres lodowiska. Odpowiedź kierownictwa bardzo mnie zaskoczyła. Była krótka i treściwa: „zgoda” – mówi Maciej.

Płatki róż i romantyczne granie

Wreszcie nadszedł dzień zaręczyn. To było tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia. Późnym wieczorem zakochani pojawili się na tafli. – Lekko spóźnieni przyjechaliśmy o godz. 20.00 na lodowisko, żeby spędzić ze sobą czas – podkreśla Maciej. Gdy wybiła godz. 21.00, wszyscy uczestnicy zeszli z lodu, a załoga lodowiska – zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, zamknęła parę na tafli. Najpierw z głośników popłynęła popularna piosenka i rozbłysły czerwone światła. – Po to, żeby zdezorientować Martynę. Ale po chwili nastąpiła ciemność. Zostawiłem Martynę na środku lodowiska. W tle zaczęła grać piosenka „Marry you” Bruno Marsa. Rozrzuciłem płatki róż, po czym schowałem się za bandą lodowiska, gdzie była moja siostra z bukietem róż, pierścionkiem i marynarką. Szybko przebrałem się i czekałem na kolejną, romantyczną piosenkę. W pewnym momencie zapaliły się białe światła, ja wjechałem ponownie na lodowisko, uklęknąłem przed wybranką i po wyznaniu miłości poprosiłem o jej rękę. Zgodziła się! Publiczność zgromadzona na trybunach zaczęła klaskać, a my cieszyliśmy się tą chwilą – opowiada Maciej.

Martyna nie kryła zaskoczenia. – To nie miała być żadna randka, tylko wypad z młodszym rodzeństwem na łyżwy. Czułam cały wachlarz emocji, ale przede wszystkim niezwykłe szczęście. Był to wymarzony i niepowtarzalny sposób oświadczyn, jak z bajki.  Zapamiętam ten dzień na całe życie. Może to szczegół, ale mój narzeczony pamiętał, że za najbardziej romantyczną scenerię uważam właśnie zimę i śnieg wokół. A jednym zaśnieżonym miejscem tego dnia było właśnie lodowisko – cieszy się Martyna.

Chłopak nie odpuścił

Chociaż plan zaręczyn był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, nie obyło się bez potknięcia. – Kiedy myślałem, że już wszystko dopięte jest na ostatni guzik, o godz. 20.50 Martyna podczas próby wyskoku na lodzie wywróciła się i bardzo mocno potłukła kolano. Oznajmiła, że schodzi z tafli, bo ledwo rusza nogą. Żeby uratować sytuację, musiałem okazać się „bezdusznym” chłopakiem, który mimo wszystko prosi o zostanie na tafli, bo przecież dawno nie jeździliśmy. Na szczęście udało mi się przekonać Martynę – wspomina Maciej.

Do zakochania jeden krok

Zakochani są z Wodzisławia, ale obecnie mieszkają w Krakowie, gdzie studiują. Maciej górnictwo i geologię, a Martyna tyflopedagogikę. Martyna i Maciej znają się od dzieciństwa. Początkowo tylko się przyjaźnili. – Ale odkąd pamiętamy, ludzie w kółko powtarzali nam, że będziemy parą. My jednak z uporem osiołka twierdziliśmy, że tylko się przyjaźnimy. Chociaż każde z nas po cichu liczyło, że może kiedyś jednak będziemy razem – uśmiechają się.

Kiedy planują ślub? – Oczywiście jak najszybciej, aczkolwiek czekamy na odpowiedni moment powiązany z etapem naszej edukacji. Co nie zmienia faktu, że myślimy o tym i powoli planujemy, żeby nasze wspólne marzenie stało się rzeczywistością – puentują narzeczeni.

(mak), zdjęcia: Bogusław Olszewski