Sobota, 22 września 2018

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Fajne kolonie dla dzieci? Organizacja letniego wypoczynku dla dzieci

06.02.2015 13:50 | 2 komentarze | (s)

Kolonie dla dzieci są jednym z najpopularniejszych form spędzania czasu przez osoby małoletnie podczas letniej przerwy w nauce. Lato to doskonały czas nie tylko na aktywny wypoczynek,ale również na zwiedzanie.

Fajne kolonie dla dzieci? Organizacja letniego wypoczynku dla dzieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzięki tego typu wyjazdom możliwe jest nie tylko zapoznanie się z nieznanymi dotąd zakątkami Polski oraz innych krajów, ale także poszerzenie kontaktów towarzyskich. Wiele wyjazdów kolonijnych jest organizowanych również ze względu na możliwość przebywania dzieci na terenach o leczniczym klimacie - zazwyczaj są to wakacje nad morzem lub w górach. Jak organizowane są kolonie? Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo dzieci? Skąd rodzice mogą dowiedzieć się o koloniach?

Zazwyczaj kolonie letnie organizują biura podróży - są to zorganizowane wakacje, które prowadzone są przez konkretnego touroperatora. Zadaniem biura podróży jest przede wszystkim zorganizowanie odpowiedniego miejsca noclegowego dla dzieci, transportu, wyżywienia oraz możliwości aktywnego spędzania czasu. Podczas pobytu na kolonii dziecko otoczone jest również ubezpieczeniem zdrowotnym na wypadek choroby. Biura podróży informują o możliwości wysłania dziecka na kolonię jeszcze w roku szkolnym - zazwyczaj jest to informacja przesyłana do sekretariatu szkoły. Dyrekcja wywiesza informację o ofercie w gablotach informacyjnych lub też na drzwiach szkoły. Nierzadko tego typu wyjazdy są samodzielnie odnajdywane przez rodziców w sieci.

Zapisy na kolonie prowadzone są w siedzibie biura podróży. Istnieje również możliwość rezerwacji imorezy turystycznej na portalu turystycznym. Podczas zapisywania dziecka spisywane są dane zarówno dziecka, jak i rodzica. Niezbędna jest również zaliczka - reszta kwoty może zostać wpłacona w późniejszym terminie. Co wliczone jest w koszt wyjazdu dziecka? Przede wszystkim zakwaterowanie - są to zazwyczaj budynki lub domy campingowe. Do dyspozycji dzieci są również łazienki. W koszt kolonii wchodzi oczywiście wyżywienie oraz transport dzieci do miejsca docelowego. Realizacja programu tematycznego dla maluchów. Dodtkowo zapłacimy za wycieczki fakultatywne, które są organizowane w trakcie trwania letniego wypoczynku.

Jakie destynacje najczęściej wybierane są przez organizatorów kolonii? Przed wszystkim są to okolice zapewniające możliwości zarówno kulturalne, jak i turystyczne. Dzieci powinny znajdować się w miejscu bezpiecznym. Najczęstsze destynacje to oczywiście wybrzeże morza oraz góry. Tereny te są cenione przede wszystkim przez rodziców dzieci chorujących na schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych. Leczniczy klimat miejscowości nadmorskich i górskich pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie dziecka. Okolice takie dają również wiele możliwości wycieczek - dzieci mogą podróżować autokarami odbywając jednodniowe wycieczki, jak również wędrować łatwiejszymi szlakami górskimi.

Kto opiekuje się dziećmi podczas kolonii? Przede wszystkim są to doświadczeni i wykwalifikowani rezydenci oraz przewodnicy. Zazwyczaj osoby te, poza uprawnieniami przewodnika, posiadają również uprawnienia wychowawców kolonijnych. Zostali oni odpowiednio przeszkoleni zarówno w kwestiach organizacyjnych, jak i bezpieczeństwa. Dzieci mają również zapewnioną opiekę lekarską na miejscu. może być to kontakt z konkretnym gabinetem lekarskim lub też osobisty lekarz czy pielęgniarka.

Czy wypoczynek dziecka na koloniach jest bezpieczny? Przez cały okres pobytu na koloniach dziecko jest pod czujnym okiem organizatorów Dzięki temu rodzice nie murza martwić się o to, czy dziecko ma zapewnioną odpowiednią opiekę.

Kolonie dla dzieci to doskonała forma rekreacji oraz rozrywki dla dziecka, jak również możliwość zorganizowania mu czasu podczas dni wolnych od nauki. Dzięki takim wyjazdom dziecko ma możliwość przebywać w gronie swoich rówieśników, poszerzać wiedzę i wypoczywać w pięknych miejscowościach.

Materiał zewnętrzny