Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Kultura

Gdy Biskupowie zapraszają to tłumy się zjawiają

06.01.2014 19:02 | 0 komentarzy | ma.w

W kościele pw. św. Mikołaja trzeba było dostawiać ławki by pomieścić wszystkich chętnych do wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu wokalistek, których wychowawcą jest Elżbieta Biskup. Hanna Hołek i Marzena Korzonek były gwiazdami imprezy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kościelnych ławkach nie zabrakło znanych lokalnych polityków - posła Siedlaczka, seantora Zdziebły, prezydenta Lenka oraz starosty Hajduka.

Całość poprowadziła Roksana Lewak – śpiewająca aktorka, znana z „Piwnicy pod Baranami” w Krakowie. Wśród wykonawców był też Marcin Mendera-Ziemiński-wokalista, gitarzysta i kompozytor z Krakowa. Kolędy i pastorałki śpiewali soliści zespołu wokalnego MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Autorem aranżacji instrumentalnych koncertu był Paweł Harańczyk, (Kraków) który wraz ze swoim zespołem instrumentalnym i kwintetem smyczkowym zadbał o instrumentalną oprawę koncertu.

Współorganizatorem koncertu był proboszcz Adrian Bombelek. Wcześniej koncert kolęd autorstwa małżeństwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów - po wieloletnich edycjach w kościele na Płoni - gościł w Tworkowie i Pogrzebieniu.

Zobacz także zdjęcia Davida Marcola: fotorelacja

Ludzie:

Elżbieta Biskup

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.