środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Kultura

Męskie jezioro łabędzie. Roszków wystawił "Brzydkie kaczątko"

07.12.2013 13:46 | 0 komentarzy | ma.w

Sołtys zmienił się w indyka? A mężczyźni noszą baletki? To możliwe gdy mieszka się w Roszkowie. Tamtejsi mieszkańcy pod wodzą Marii Riedel wystawili kolejną bajkę dla dzieci, bawiąc je 8 raz z kolei.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Świetlica wiejska była wypełniona w piątkowy wieczór dziećmi i ich rodzicami. Na scenie odegrano historię o kaczątku przeistaczającym się z brzydala w pięknego łabędzia. Wystąpili sami amatorzy ale już z paroletnią praktyką na scenie. To doroczna tradycja w Roszkowie - świątecznym prezentem rodziców dla najmłodszych jest klasyczna baśń przygotowana przez rodziców.

Przebojem wieczoru był niespodziewany występ tria baletmistrzów: Janusza Dudy, Piotra Pośpiecha i Adriana Riedla, którzy odziani w białe pończoszki i czepki brawurowo odtańczyli Jezioro Łabędzie. - Dowiedzieliśmy się o występie w ostatniej chwili. Jako łabędzie debiutowaliśmy - przyznali tancerze po występie.

Gdy kurtyna opadła podziękowano gościom oficjalnym, którzy przyszli na występ. Wójt Grzegorz Utracki z sołtysem i proboszczem zostali obdarowani bałwankami przez Mikołaja, który później rozdał prezenty dzieciom.