Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Kultura

WOŚP 2014. RCK zaprasza wolontariuszy!

03.12.2013 14:56 | 0 komentarzy | (q)

Już po raz kolejny Raciborskie Centrum Kultury zamieni się w finałowy sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeszcze do 10 grudnia mogą zgłaszać się osoby zainteresowane rolą wolontariusza.

WOŚP 2014. RCK zaprasza wolontariuszy!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Osoby, które chcą zostać Wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie przy Raciborskim Centrum Kultury powinny:

 

1. Przyjść do RCK / ul. Chopina 21 II p. pok.208/ po regulamin i ankietę WOŚP...

2. Wypełnić ją czytelnie, najlepiej DRUKOWANYMI LITERAMI.

3. Konieczny jest TWÓJ PODPIS, a jeśli masz mniej niż 16 lat – PODPIS TWOJEGO PRAWNEGO OPIEKUNA

4. Wypełnioną ANKIETĘ oddaj w biurze RCK przy ul. Chopina 21 najpóźniej do 10.12.2013r.

5. Prześlij SWOJE ZDJĘCIE (minimalny rozmiar 800 x 800 pixeli) drogą elektroniczną na adres : ara@rck.com.pl, w temacie wiadomości napisz: zdjęcie (imię i nazwisko wolontariusza) XXI Finał WOŚP – najpóźniej do 10.12.2013r.

6. Wszystkie ANKIETY wraz ze zdjęciem zostaną przesłane drogą elektroniczną do Siedziby Fundacji WOŚP, tam zostaną zweryfikowane i następnie my dostaniemy do wydruku kolejne dokumenty – OŚWIADCZENIA, które Wy i Wasi prawni opiekunowie ponownie musicie podpisać. W tym celu będziemy się z Wami kontaktować przez Wasz e-mail.

7. Podpisane OŚWIADCZENIA pojadą do Warszawy, by powrócić w postaci IDENTYFIKATORÓW, które pozwolą Wam brać udział w zbiórce pieniędzy w dniu 22 Finału WOŚP.

-------------------------------

Hasłem 22. finału WOŚP, który odbędzie się 12 stycznia 2014 roku, będzie "NA RATUNEK" - zebrane środki będą tym razem przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycy ratunkowej i godnej opieki seniorów.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, które zostaną zebrane podczas 22.Finału WOŚP po rozmowach z prof. dr hab. med. Piotrem Kalicińskim - krajowym konsultantem ds. chirurgii dziecięcej, zamierza kupić m.in.:

  • wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci,
  • RTG przyłóżkowe,
  • RTG z ramieniem C i monitorem,
  • radiologiczne stacje diagnostyczne,
  • aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler

Lista tych urządzeń może ulec zmianie po dokładnym rozpatrzeniu próśb nadesłanych przez szpitale.

W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracji środowisk medycznych o ich tworzeniu, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostaną zebrane podczas 22. Finału WOŚP na doposażenie lub doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.