Czwartek, 21 marca 2019

imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

RSS

Kultura

Miraż najlepszym zespołem roku

12.11.2013 11:10 | 0 komentarzy | e

Zespół taneczny „Miraż”, działający przy Wodzisławskim Centrum Kultury został Mistrzem Czech.

Miraż najlepszym zespołem roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na odbywających się 10 listopada w Brnie (Republika Czeska) Otwartych Mistrzostwach Czech pod nazwą „Najlepszy Zespół Roku” miniformacja dorosłych zespołu tanecznego „Miraż”, prezentująca choreografię modern dance „Exogenesis” zajęła I miejsce.

Mistrzostwa odbywały się w ramach trwających 3 dni targów związanych z tańcem „Dance Life Expo 2013”. W ramach imprezy tancerki z „Mirażu” miały też możliwość uczestniczenia w warsztatach tańca jazzowego prowadzonych przez znakomitych fachowców.

Zespół wystąpił w składzie: Martyna Musiolik, Patrycja Barteczko, Paulina Wloka, Dominika Pławna, Anna Kubica i Klaudia Czapka.

- Wyjazd do Brna potraktowaliśmy jako część przygotowań do udziału w Mistrzostwach Świata Modern i Jazz Dance, które odbędą się w połowie grudnia w hotelu „Gołębiewskim” w Mikołajkach.  Ogromnie cieszę się z sukcesu dziewczyn, ale jednocześnie żałuję, że nie mogliśmy pojechać do Brna z pozostałymi formacjami przygotowującymi się do Mistrzostw… - komentuje Ryszard Kozłowski, główny instruktor zespołu.