Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Kultura

V Konkurs Gwary Śląskiej „Na cołki karpyntel”

26.04.2013 14:13 | 0 komentarzy | e

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Raciborzu zaprasza do udziału w V Konkursie Gwary Śląskiej pod hasłem „Na cołki karpyntel”.

V Konkurs Gwary Śląskiej „Na cołki karpyntel”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Celem konkursu jest kształtowanie tożsamości i świadomości regionalnej uczestników, poprzez popularyzację śląskiego dziedzictwa kulturowego oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

Konkurs jest organizowany w ramach Tygodnia Bibliotek – ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i bibliotek. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek – „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” ma pokazać pozytywne zmiany zachodzące w bibliotekach i zaprezentować je jako miejsca inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów na promowanie literatury i zachęcanie do sięgania po książki każdego odbiorcę, bez względu na wykształcenie, wiek czy światopogląd.

Konkurs Gwary Śląskiej odbędzie się 8 maja o godz. 10.00 w Czytelni Naukowej (Rynek 12). Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej www.biblrac.pl. Termin zgłoszeń uczestników upływa 26.04.2013r.

Wszelkich informacji na temat konkursu udziela Wypożyczalnia i Czytelnia Naukowa,  Rynek 12 tel. 32 415 44 49.