Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Kultura

Nie przegap - podróżnicy na "Rozjazdach" w Chwałowicach

21.03.2013 21:00 | 0 komentarzy | ska

Już 23 i 24 marca w Domu Kultury w Chwałowicach odbędzie się Festiwal Podróżników "Rozjazdy". Będą wystawy fotografii, prelekcje i ciekawe rozmowy. Będzie to już piąta edycja festiwalu. Tradycyjnie zjadą do Rybnika globtroterzy z niesamowitymi wspomnieniami.

Nie przegap - podróżnicy na "Rozjazdach" w Chwałowicach
Gwiazdą ubiegłorocznej edycji festiwalu był Robert Makłowicz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
marzec
23 sobota

Festiwal Podróżników ROZJAZDY 2013

Start o godz. 14:00, trwa od 23 do 24 marca cena biletu: 15/20

Z Anną Jaklewicz, autorką książki: Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta odwiedzimy królestwo kobiet, dowiemy się, co to jest betel i jak wytwarza się barwnik indygo, poznamy bogactwo kulturowe i etniczne Państwa Środka. W bajeczny rejon Ennedi i Ouniaga w północnej, saharyjskiej części Czadu na spotkanie z najbardziej rdzennymi mieszkańcami Sahary,  z legendarnego plemienia Toubou, zabierze nas Artur Urbański. Rekordzista świata w nurkowaniu wysokogórskim - Kamil Iwankiewicz, opowie o realizacji swoich ekstremalnych projektów: Nurkowaniu na wulkanie oraz o Koronie Jezior Ziemi. Łódź największej na świecie firmy poszukującej skarbów Mel Fisher s Treasures i jedyny Polak wpuszczony na jej pokład - Tomek Michniewicz - pokaże zarówno jasną, jak i ciemną stronę poszukiwaczy skarbów. Po 60 kg ekwipunku, 17 dni wędrówki, 150 km do pokonania i trzy kobiety: Agnieszka Siejka, Katarzyna Siekierzyńska, Ewa Grewling - opowiedzą jak zdobyć zimą najwyższy szczyt Spitsbergenu. Ten, co pokochał to, co pod ziemią - Grzegorz Kuśpiel, zda relacje z 3-ech pierwszych, polskich wypraw speleologicznych w góry Wiktora Emanuela w Papui Nowej Gwinei.  Antypody Rowerem Pisane - to opowieść Adama Wiśniewskiego, to TransOceania eXpedition 2012, to 6105 km z Auckland do Darwin, przez Tasmanię i pierwszy polski przejazd rowerami z Port August do Darwin przez australijski Outback, a wszystko w czasie 88 dni. Na zakończenie festiwalu, Artur Hajzer opowie o ubiegłorocznej, jesiennej wyprawie na Lhotse (8516 m), zorganizowanej w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015.

Program ROZJAZDÓW:

Sobota 23.03.2013

14.00 -  Prezentacja filmów nagrodzonych w konkursie Podróże małe i duże

15.00 -  Anna Jaklewicz - Chiny z dala od wielkiego miasta

16.30 -  Artur Urbański - Kraina plemienia Toubou

18.00 -  Kamil Iwankiewicz  - Nurkowanie na wulkanie

19.30 -  Tomek Michniewicz - W świecie poszukiwaczy skarbów

21.00 -  Kino przygody i podróży - film fabularny

Niedziela 24.03.2013

15.00 -  Agnieszka Siejka, Katarzyna Siekierzyńska, Ewa Grewling

- Przez Arktykę w różowych rękawiczkach

16.30 -  Grzegorz Kuśpiel - Papua Nowa Gwinea - w głąb ziemi

18.00 -  Adam Wiśniewski - Antypody Rowerem Pisane

19.30 -  Artur Hajzer - Wyprawa PZA na Lhotse 8516

21.00 -  Kino przygody i podróży - film fabularny

Nowością tegorocznych ROZJAZDÓW będzie Kino przygody i podróży, czyli prezentacja każdego festiwalowego wieczoru, pełnometrażowych filmów fabularnych.

Festiwalowi towarzyszy, przygotowana przez Polską Akcję Humanitarną www.pah.org.pl, wystawa fotografii Barta Pogody www.bartpogoda.com pt: Sudan: Portret Kobiet.

Ponadto: kiermasz książek podróżniczych i kiermasz sprzętu turystycznego oraz ciepły bufet.

Cena biletu na jeden dzień Festiwalu - 15 zł, karnet na dwa dni - 20 zł.