środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Kultura

Ferie z Biblioteką na półmetku

15.02.2013 15:03 | 0 komentarzy | e

To już półmetek Ferii z Biblioteką! Za oknem piękna, zimowa aura, humory wszystkim dopisują a w bibliotece codziennie odbywają się interesujące zajęcia animacyjne!

Ferie z Biblioteką na półmetku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

„Na królewskim dworze”, czyli w Oddziale dla Dzieci na ul. Kasprowicza 12, codziennie bawiła się grupa około czterdziestu fanów rycerzy, dam dworu i królów. Dzieci „zwiedziły” już słynne zamki w Polsce  i w Europie oraz zapoznały się z kodeksem rycerskim.

Nie zabrakło zajęć plastycznych – wykonane przez dzieci makiety zamków oraz herby zdobią teraz dumnie Oddział dla Dzieci! Walentynkowym akcentem było wykonanie kartek oraz ozdabianie inicjałów. Dużo radości sprawiła wszystkim nauka tańca dworskiego, z którym poradzili sobie nawet mali rycerze. Jak na zajęcia w bibliotece przystało było dużo ciekawych lektur – uczestnicy zajęć poznali pasjonujące przygody słynnych rycerzy: Szaławiła, Cichomira, Walibóra oraz Don Kichota.

W nieco „cieplejszym” klimacie odbywały się zajęcia w Filii Nr 8 pod hasłem "To nic, że trzyma tęgi mróz - w podróż dookoła świata rusz". Dzieci wzięły udział we wspólnej wyprawie do odległych, egzotycznych krajów azjatyckich, zatrzymując się na dłużej w Chinach. Bardzo atrakcyjne okazało się buszowanie po zakątkach i ciekawostkach turystycznych Państwa Środka oglądanych na ekranie komputera i uzupełnionych informacjami w książkach. Z dużym zainteresowaniem dzieci wysłuchały chińskich baśni oraz zagrały w popularnego chińczyka.

Filia nr 9 na Brzeziu zabrała dzieci w „Zimowe podróże po literaturze”. Na zajęciach czytano fragmenty książek o przygodach Franklina, Zuzi oraz zimowe przygody Kubusia Puchatka. Zorganizowano także zajęcia plastyczne, konkursy oraz grano w gry planszowe. Każde zajęcia kończyły się słodkim poczęstunkiem.

W bibliotece w Markowicach dzieci poznawały „Bajki polskie dawniej i dziś”. O tym jak zmieniła się bajka na przestrzeni lat i co to takiego płyta winylowa, uczestnicy zajęć dowiedzieli się w trakcie przygotowanej prezentacji multimedialnej. Jacek i Agatka, Gąska Balbinka oraz Pankracy towarzyszyli słodkiemu feryjnemu leniuchowaniu na dywanie, w trakcie którego były czytane książki oraz słuchane audiobooki. Z zajęć plastycznych, dzieci malowały zimę węgielkiem, świeczką i farbami, wyklejały postacie bajkowe kolorowym papierem oraz plasteliną, wycinały kirigami oraz grały w gry planszowe.

To nie koniec atrakcji przygotowanych przez bibliotekę – zajęcia będą się odbywały także w drugim tygodniu!

(MiPBP)