Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Kultura

Ferie w Rybniku, czyli co jest do roboty?

10.02.2013 12:00 | 3 komentarze | mark

Prawie zaczęły się już zimowe wakacje. Krótkie i opalić się trudno, ale nie pogoda i czas się liczą, lecz fakt, że wreszcie odpocząć można od nauki. Maturzyści czas ten z pewnością pożytkują na powtórki materiałów z ostatnich trzech lat, jednak wszyscy choć kilka dni spędzą na zabawie. A bawić można się także w mieście.

Ferie w Rybniku, czyli co jest do roboty?
fot. stock.xchng
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku organizuje „Zimową Księgotekę”. Biblioteka zaprasza wszystkich od 6. do 13. roku życia, by w czasie ferii – od 11 do 22 lutego, w godzinach od 11.00 do 13.00 – zajrzeli do oddziału dla dzieci w budynku głównym. A tam czeka ich moc atrakcji – projekcje filmów, konkursy i zabawy oraz oczywiście czytanie ciekawych książek.

DK Chwałowcie od poniedziałku zaprasza na bezpłatne filmowe poranki dla dzieci – to o 10.00. A potem, przez całe zresztą ferie, cała moc zabaw i zajęć, które zabiją nudę – warsztaty plastyczne, taneczne, dziennikarskie, oraz kilka wycieczek – do „Kuźni u Kowola” oraz urzędu miasta. Codziennie w czasie całych ferii w godz. 10.00 – 13.00 – „pogotowie gitarowe" dla zaawansowanych, które prowadzi pan Andrzej Trefon – po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.

DK Boguszowice także oferuje poranne oglądanie filmów, o 9.00. Później zajęcia plastyczne, warsztaty ceramiczne, kursy tańca oraz oczywiście wycieczki. Boguszowicki dom kultury zabierze dzieciaki do gliwickiej palmiarni, gdzie zobaczą m.in. drzewo bananowca oraz do zabytkowej kopalni „Guido” w Zabrzu, gdzie młodzież zejdzie pod ziemię.

DK Niedobczyce stawia w tym roku na wyjazdy. Mamy tutaj więc wycieczkę do Pszowa, na lodowisko, wyjazd na boguszowicki basen, zwiedzanie kopalni „Guido” w Zabrzu. Oczywiście odbywać się także będą gry i zabawy oraz warsztaty dla dzieci, do tego w ostatni dzień ferii – wycieczka niespodzianka.

DK Niewiadom zaprasza tradycyjnie na „Ferie na Ignacym” - półkolonie, podczas których najmłodszych czeka moc wycieczek i atrakcji. M.in. zwiedzą Istebną, kopalnię „Guido”, zamek w Tworkowie, park wodny w Gorzycach. W planach także zabawy i projekcje filmów.

„Zima na Nowinach” to wspólny projekt CriR „Bushido” oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku. W planach zajęcia sportowe na sali gimnastycznej – piłka nożna, siatkówka, koszykówka, unihokej, itp., zajęcia taneczne - taniec nowoczesny/zumbokids, gry i zabawy – wyścigi rzędów, berki, dwa ognie, tenis stołowy, zajęcia profilaktyczno-wychowawcze, zajęcia plastyczne – postacie z plasteliny, origami, wydzieranki, wycinanki, kolorowani, malowanie twarzy itp., gry planszowe, wyjście do kina i na lodowisko.

Fundacja Elektrowni Rybnik organizuje jak co roku półkolonie, podczas których młodzież nie tylko zwiedzi, ale także aktywnie spędzi czas. W programie m.in. Zimowa Olimpiada w Parku Linowym w Radlinie, zabawa w Figloraju, gra w kręgle w Fantasy Parku (Plaza), wyjście do kina (Cinema City), wycieczka do Wisły na kulig i ognisko z pieczeniem kiełbasek, warsztaty średniowieczne przeprowadzone przez Bractwo Rycerskie.

Przypominamy czytelnikom, że na znaczną część atrakcji ilość miejsc jest ograniczona, a kwestie dostępności i odpłatności poszczególnych elementów prezentowanych tutaj programów należy konsultować z odpowiednią jednostką, która organizuje ferie