Poniedziałek, 30 marca 2020

imieniny: Amelii, Kwiryna, Dobromira

RSS

Kultura

Czwarta książka pisarza z Kuźni Raciborskiej - teraz na papierze

06.01.2013 16:26 | 16 komentarzy | kozz

"Pożądanie na żądanie" to czwarty tytuł w dorobku Rafała Wałęki, młodego 24-letniego kuźnianina, obecnie studenta Politechniki Opolskiej. Poprzednie jego publikacje były wydawane w postaci e-booków, obecna pozycja dostępna jest również w wersji papierowej.

Czwarta książka pisarza z Kuźni Raciborskiej - teraz na papierze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Choć rynek książek elektronicznych, dzięki coraz tańszym specjalnym czytnikom, rozwija się całkiem nieźle, to jednak dla wielu tradycyjna książka wciąż pozostaje zwycięska. Jeśli mamy e-czytnik (nawet poniżej 200 zł), to możemy mieć przy sobie nawet z 2000 ulubionych książek, notatek czy inny plików tekstowych. Wracając jednak do Rafała.

Wałęka po opowieściach kryminalno-sensacyjnych: "Więzień zemsty" (2010), "Skazany" (2011), "Tożsamość szaleństwa" (2012), postanowił napisać pełną czarnego humoru komedię, którą momentami można uznać za komedię romantyczną.

- Miłość to temat tak rozległy, że można opowiadać o niej na wiele sposobów - powiedział autor o swojej najnowszej książce.

Rafał Wałęka urodził się 8 marca 1988 roku w Szczecinie, ale nie zagrzał tam długo miejsca. Mając rok osiadł z rodzicami na Śląsku, w Kuźni Raciborskiej, a następnie uczęszczał do Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu na profil sportowy. Po maturze postanowił zamieszkać w Opolu, gdzie rozpoczął studia. Chęć poznawania ludzi i miłość do podróży skłoniła go do wybrania Turystyki i Rekreacji jako kierunku kształcenia na Politechnice Opolskiej. Miłość do pisania zatliła się w Rafale już w gimnazjum, ale pisząc pierwsze teksty nie myślał o tym by być pisarzem czy wydawać książki. To wszystko przyszło z czasem.

- Napisałem opowiadanie, potem dłuższe opowiadanie, które przerodziło się w książkę. Napisałem jedną, to myślę: Dlaczego nie napisać drugiej? Bo dla chcącego nic trudnego, ale gdy ktoś mnie pyta jakie są pierwsze kroki do napisania i wydania książki to odpowiadam; Najpierw ją napisać. Taka prawda – opowiada Rafał.

Rynek wydawniczy w Polsce jest bardzo ciasny i wydawcy boją się inwestować w młodych debiutantów. Jeśli jakiś znany celebryta napisze książkę to automatycznie ma zapewniony zbyt w postaci fanów ów postaci. Brutalna prawda, gdy na drodze marzeń stają finanse.

- Szczerze mówiąc znam się z kilkoma poważnymi pisarzami i każdy twierdzi, że nie da się z tego wyżyć. No chyba, że pojawi się np. adaptacja filmowa i odniesie sukces. Jedno poniesie drugie. Dla mnie to jednak wciąż hobby, bo ludzie grają w piłkę amatorsko, choć zdają sobie sprawę, że do poziomu Messiego czy Ronaldo nie dojdą. Jednak próbują, bo z hobby jest jak z seksem. Nieważne czy robi się to dobrze czy źle, ważne, że sprawia przyjemność.

Drukowane wersje można zamawiać u Rafała lub zakupić poprzez wydawnictwo. Formaty PDF, E-Pub czy MOBI. Dostaniemy od ręki, przesyłką elektroniczną. Wybór należy do nas. Nam wypada tylko życzyć powodzenia w dalszym spełnianiu marzeń.