Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Kultura

Święta są po to, by kochać ludzi z ochotą

25.12.2012 15:42 | 0 komentarzy | ma.w

Jasełka w Sudole. Stowarzyszenie Rozwoju Dzielnicy zaprosiło do miejscowego kościoła na występ przedszkolaków. Byli trzej królowie, aniołki i pastuszkowie oraz święta rodzina.

Święta są po to, by kochać ludzi z ochotą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już tradcyja w dzielnicy. Niepubliczne przedszkole im. Kubusia Puchatka wystawia jasełka dwukrotnie. Wpierw na swoim kiermaszu świątecznym a prapremiera odbywa się w świątyni, w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

Reżyserem jest Sandra Pawlar, którą w scenariuszu wspomaga Janina Adamek. Dzieci przez miesiąc ćwiczyły odśpiewanie zestawu kolęd wykorzystanego w prezentacji. Ostatnią jest unowocześniona wersja "Pójdźmy wszyscy do stajenki" gdzie najmłodsi ofiarują dzięciątku "swoje klocki Lego i misia pluszowego".

Maryję odegrała w Jasełkach Michalina Kuzar, a Józefem był Adam Barabasz. W role trzech króli wcielili się: Marcin Jaśkowiak (Baltazar), Mateusz Miketiuk (Melchior) i Daniel Sulski (Kacper).

Wśród publiczności znalazł się poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek z małżonką Haliną (uczennicą miejscowego proboszcza Józefa Przywary).

Życzenia dla wszystkich, które wieńczą przedstawienie jasełkowe brzmią: Bądźmy więc dla siebie mili, w każej jednej życia  chwili. Bo święta są właśnie po to, by kochać ludzi z ochotą

Ludzie:

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.