Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Kultura

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Wspaniała "nasza Marzena" w nowym stylu

25.11.2012 23:27 | 9 komentarzy | red

Marzena Korzonek nie zaskoczyła publiczności talentem, bo z niego znana była od początku. Zaskoczyła nowym, świeżym stylem, a debiutancka płyta - różnorodnymi muzycznie, dojrzałymi utworami. "Nasza Marzena" jak mówią o niej raciborzanie wystąpiła w niedzielny wieczór w Raciborskim Centrum Kultury.

Wspaniała "nasza Marzena" w nowym stylu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

 

Przedsmak niedzielnego wieczoru dał już piątek kiedy to radiowa Jedynka raczyła słuchaczy utworem "Tylko tam" - singlem z debiutanckiej płyty "33 i pół".

Marzena Korzonek, choć ostatnie lata poświęciła rodzinie i prawniczej profesji, nie porzuciła myśli o nagraniu własnej płyty. Album zawiera 12 premierowych utworów, do których w większości muzykę i teksty napisała wokalistka. Na płycie znajduje się również jako dodatek unikatowe nagranie utworu „Modlitwa” w niepublikowanej nigdy wcześniej wersji, będącej rejestracją sesji nagraniowej z samym Tadeuszem Nalepą na gitarze i plejadą czołowych muzyków polskiej sceny oraz kwartetem smyczkowym, która miała miejsce w Studiu S4 Polskiego Radia w lipcu 2003 roku.

- Płyta przybliża bliskie myślę nam wszystkim tematy: miłość, tęsknotę za bliskością, przyjaźń, przemijanie. Jest różnorodna muzycznie, bo są utwory bardzo rytmiczne, ale i takie do posłuchania, wyciszenia się. Na pewno jest inna, potrzebowałam tej zmiany, potrzebowałam rytmu w swojej muzyce. Są kawałki przy których jak mam nadzieję, nie da się usiedzieć - mówiła Marzena Korzonek tuż przed koncertem.

Marzena Korzonek - laureatka m.in. głównej Nagrody Głównej Konkursu Debiuty 40 Jubileuszowego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w roku 2003 (nagrodzona także za wykonanie piosenki Tadeusza Nalepy pt.”Modlitwa” Nagrodą Specjalną Polskiego Radia).

(rck)

 

Ludzie:

Elżbieta Biskup

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka.