Niedziela, 22 lipca 2018

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Kultura

Rudzki Dzień Seniora z jankowicką jubilatką

24.11.2012 18:52 | 5 komentarzy | kozz

Maria Pendzich 30 listopada skończy 90 lat. Była to najstarsza uczestniczka Dnia Seniora, który miał miejsce w sobotni wieczór w nowowybudowanej hali sportowej w Rudach.

Rudzki Dzień Seniora z jankowicką jubilatką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jubliatka z rąk Mafreda Wrony, przedwodniczącego Rady Miejskiej Kuźnia Raciborska, otrzymała bukiet kwiatów. Seniorce pochodzącej z Jankowic wszyscy zgromadzeni zaśpiewali tradycyjne "Sto lat".

Wśród honorowych gości nie zabrakło posła na Sejm RP Henryka Siedlaczka. Nieobecna była zaproszona, Rita Serafin, burmistrz miasta Kuźnia Raciborska, która jest przeziębiona. Głowa gminy usprawiedliwiła się telefonem u sołtysa Jankowic Henryka Machnika.

Gospodarzem tegorocznej edycji Dnia Seniora są Jankowice i choć co roku właśnie w Jankowicach odbywała się impreza to tym razem postawnowiono zorganizować ją w nowowybudowanej hali w Rudach. - Jest dużo więcej miejsca do tańczenia, a także seniorzy, którzy chcą ze sobą porozmawiać nie muszą się przekrzykiwać  - tłumaczył sołtys Machnik.

W tym roku jak i w latach poprzednich udział wzięło 150 seniorów z trzech sołectw: Rudy Kozielskiej, Rud i Jankowic. Na zabawie reprezentowali je sołtysi: Henryk Machnik (Jankowice), Wojciech Węglorz (Ruda Kozielska) i Sylwester Larysz (Rudy).

Po uroczystym rozpoczęciu imprezy seniorom zaczął przygrywać zespół Atlantis. Świętujący seniorzy jednak uskarżali się na to, że muzyka jest za głośno. - Musimy popracować nad akustyką - tłumaczyli sołtysi.

Ludzie:

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP.

Manfred Wrona

Manfred Wrona

Radny Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miasta

Rita Serafin

Rita Serafin

Sekretarz UM Krzanowice.