Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Kultura

Koncert promujący płytę Marzeny Korzonek

22.11.2012 12:41 | 1 komentarz | e

- W ten album włożyłam całe serce i duszę. Jest znacznie bardziej rytmiczny niż to, co śpiewałam dotychczas, ale znalazło się na nim także kilka wzruszających ballad - mówi o swojej debiutanckiej płycie Marzena Korzonek.

Koncert promujący płytę Marzeny Korzonek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koncert promujący album „33 1/2” odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury już 25 listopada i będzie drugim po koncercie w Polskim Radio Opole, który 23 listopada uświetni 60-lecie rozgłośni.

Marzena Korzonek, zwyciężczyni Konkursu „Debiuty” 40. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2003 roku oraz Finału „Szansy na sukces” po poruszającej interpretacji „Modlitwy” Tadeusza Nalepy została uznana przez prasę za „nowy, wielki głos polskiej sceny”, lecz dopiero pod 9 latach powstał jej debiutancki album. Na koncercie będzie można usłyszeć 12 premierowych utworów, których Marzena jest współkompozytorką wraz z Adamem Drzewieckim- producentem muzycznym projektu. Do większości piosenek Marzena napisała teksty.

Na płycie znajduje się również jako dodatek unikatowe nagranie utworu „Modlitwa” w niepublikowanej nigdy wcześniej wersji, będącej rejestracją sesji nagraniowej z samym Tadeuszem Nalepą na gitarze i plejadą czołowych muzyków polskiej sceny oraz kwartetem smyczkowym, która miała miejsce w Studiu S4 Polskiego Radia w lipcu 2003 roku. Utwór również będzie można usłyszeć podczas koncertu w Raciborzu.

Do współpracy nad produkcją muzyczną płyty Marzena Korzonek zaprosiła wielu znakomitych polskich muzyków różnych pokoleń, w tym Artura Malika (wieloletni perkusista Lombardu, współpraca m.in. z Anną Treter), Sławomira Bernego (współpraca z Grzegorzem Turnauem i orkiestrą Adama Sztaby), Adama Drzewieckiego (Pudelsi, Wawele, Grażyna Brodzińska) czy Józefa Michalika. Co warte podreślenia na koncercie 25.11.2012 roku Marzena wystąpi z towarzyszeniem 9-osobowego zespołu muzyków, którzy brali udział w nagraniach płyty.

- W ten album włożyłam całe serce i duszę. Jest znacznie bardziej rytmiczny niż to, co śpiewałam dotychczas, ale znalazło się na nim także kilka wzruszających - jak sądzę - ballad. Wśród nich moje ulubione-Za horyzontem i Jak maj. Są piosenki traktujące o miłości oraz takie, które wyrażają smutek i ból, ale nie tylko. Poruszam temat przemijania, walki o własne marzenia czy przyjaźni, napisałam też erotyk. Są utwory, które wyrażają tęsknotę każdgo z nas za bliskością, intymnością i prawdziwym kontaktem z drugim człowiekiem, o które tak trudno w pośmiechu pędzącego wokół nas świata. Jednocześnie jest też utwór żartobliwy – mam nadzieję, że będzie się znakomicie sprawdzał na koncertach. Od 9 lat nosiłam się z zamiarem nagrania solowego albumu, ale dopiero teraz poczułam, że jestem na to gotowa. Chciałam, aby była to płyta oparta na brzmieniu żywych instrumentów, jedynie wspierana elektroniką. Dlatego słychać na niej nie tylko żywą sekcję rytmiczną, ale też instrumenty smyczkowe oraz dęte, flet, fagot, kontrabas i uwielbiamy przeze mnie fortepian. To "korzenny" pop lekko przyprawiony innymi stylami - mówi artystka.

Koncert w Raciborskim Centrum Kultury już 25 listopada o godz. 18.00. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach RCK ul. Chopina 21, tel. 32 412 32 45 / wt.-czw. 14.30-18.30, pt. 10.00-14.00, 16.00-20.00/; DK STRZECHA ,ul. Londzina 38,  tel. 32 415 32 14 /pn. czw. pt. 15.00-19.00, śr. 9.30-13.00, 15.00-19.00, sob.-nd.18.00-20.00/  oraz na stronie www.rck.com.pl.

Ludzie:

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka.