środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Kultura

Halina Kunicka już w niedzielę w RCK!

17.05.2012 21:13 | 0 komentarzy | e

Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla mamy w dniu jej święta, Raciborskie Centrum Kultury ma propozycję - zaproszenie na wyjątkowy recital Haliny Kunickiej!

Halina Kunicka już w niedzielę w RCK!
Halina Kunicka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niech no tylko zakwitną jabłonie, Czumbalalajka, Marionetka, Gwiazda miłości, To były piękne dni, Lato, lato, walc z filmu Noce i dnie, Orkiestry dęte – wszystkie te piosenki łączy jedno nazwisko: Halina Kunicka.

Śpiewała w trzydziestu krajach na czterech kontynentach. Choć nie lubi wielkich imprez festiwalowych, to właśnie na nich zdobywała nagrody, m. in. w Tokio, Splicie i Dreźnie. Była pierwszą Polką, która zdobyła nagrodę publiczności na festiwalu w Sopocie, brała udział w galowych koncertach paryskiej Olimpii i Salle Pleyel. Dwukrotnie wygrała plebiscyt na najpopularniejszą polską piosenkarkę w Chicago. Najbardziej ceni jednak kameralne spotkania z publicznością na swoich recitalach. Dała ich ponad trzy tysiące. Piosenki dla niej tworzyli najwięksi, m.in. A. Osiecka, W. Młynarski, E. Bryll, J. Kofta, J. T. Stanisławski, J. Derfel, W. Korcz, K. Gärtner, A. Kurylewicz, A. Zieliński.

Halina Kunicka śpiewa piosenki różnorodne, od „lekkich, łatwych i przyjemnych” do poezji śpiewanej, piosenki kabaretowej i literackiej. Wciąż zachwyca dojrzałą interpretacją, wrażliwą muzykalnością, klasą i kulturą muzyczną.

Podczas recitalu zabrzmią wylansowane przez Artystkę przeboje, klasyka przedwojennego kabaretu i rosyjskie romanse. Nie zabraknie także piosenek z nowego repertuaru.
Koncert odbędzie się 20 maja o 19.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina. Bilety w cenie 40 i 30 zł.

Jeszcze są wolne miejsca, bilety można kupić w kasie RCK przy Chopina, dziś, czyli w piątek od 10.00 do 14.00, a także przed samym koncertem.

(RCK)