Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Kultura

Henryk Stiel dziękuje za 13 lat zesłania

10.05.2012 00:00 | 9 komentarzy | tora

Odchodzący 1 czerwca na emeryturę Henryk Stiel, wieloletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury pożegnał się oficjalnie z radą miasta. Uczynił to 24 kwietnia podczas sesji.

Henryk Stiel dziękuje za 13 lat zesłania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jego słowa co rusz przerywały salwy śmiechu. Dyrektor z właściwą sobie swadą i poczuciem humoru podsumował lata pracy w Radlinie. 25 lat był nauczycielem, kiedy 13 i pół roku temu do pracy w urzędzie ściągnęła go Barbara Magiera. Jego odejście ze szkoły uczniowie przyjęli z ulgą. Dwa lata był kierownikiem referatu kultury i sportu. - Potem pani burmistrz zesłała mnie na placówkę zagraniczną, czyli do Miejskiego Ośrodka Kultury, w którym przez te wszystkie lata z różnym skutkiem starałem się nieść ten ciężar na swoich barkach – mówił Henryk Stiel. Za największy sukces uważa odejście na własną prośbę, a nie na prośbę rady. - Za to jestem państwu niezmiernie wdzięczny – mówił dyrektor. Za największą klęskę uważa fakt, że po latach nie poznał kolegi ze szkoły podstawowej.

64-letni Stiel jest przekonany, że zostawia swojemu następcy ośrodek w dobrej kondycji. - Głęboko w to wierzę, że człowiek 10 lat młodszy będzie miał świeższe spojrzenie i że nie będzie go męczyła skleroza tak jak mnie – mówił dyrektor. Dziękował radzie na wszystkie lata. W najbliższym czasie zamierza spędzać więcej czasu w domu i ogrodzie.

W Nowinach Wodzisławskich informowaliśmy już, że nowym dyrektorem MOK Radlin będzie Tomasz Miler, dotychczasowy szef WOKiR w Mszanie. Do pracy w Radlinie ma przejść na zasadzie porozumienia między gminami.