Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Kultura

Gdańska odyseja dzieci z pszowskiej świetlicy

20.03.2012 19:50 | 0 komentarzy | tora

Spory sukces odnieśli podopieczni Świetlicy Środowiskowej awansując do krajowego finału międzynarodowego konkursu Odyssey of the MindOdyseja Umysłu. Dzieci po 5 miesiącach przygotowań i treningów zaprezentowały się 3 marca we Wrocławiu podczas eliminacji regionalnych.

Gdańska odyseja dzieci z pszowskiej świetlicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedstawiły prezentację w kategorii pomocny patrol. Pszowską drużynę przygotowały wychowawczynie świetlicy Barbara Mazurek i Iwona Kazało, które pełniły rolę trenerów w konkursie. Pod ich okiem dzieci analizowały zadanie, zbierały pomysły i zastanawiały się, jak je połączyć w 8-minutową prezentację. - Warto podkreślić, że dzieci autentycznie same rozgryzły postawiony problem, opracowały scenariusz występu, przydzieliły sobie role, obmyśliły i wykonały dekoracje, stroje i charakteryzację. Dorośli wyłącznie nadzorowali prace. Nasze dzieci mają od 7 do 11 lat, a więc było to naprawdę wielkie wyzwanie – podkreśla Renata Malinowska, dyrektor Świetlicy Środowiskowej w Pszowie. Dzieci zaprezentują się teraz 31 marca w Gdańsku. Jeśli im się powiedzie, będą reprezentować Polskę w finale światowym w Stanach Zjednoczonych.

 

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Odyseusze rozwijają postawy i umiejętności na całe życie.