środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Kultura

Warsztaty Filmu Animowanego w DK Chwałowice

27.02.2012 11:32 | 0 komentarzy | e

Od 1 do 8 marca w Domu Kultury Chwałowice będą realizowane Warsztaty Filmu Animowanego w ramach projektu Escape Enter Space Jugend Medien Kunst - Młodzi Media Sztuka. Organizatorem warsztatów jest Medien Projekt Wuppertal oraz Miasto Wuppertal, polskim partnerem - Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach.

Warsztaty Filmu Animowanego w DK Chwałowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Escape Enter Space jest z kolei projektem odbywającym się w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej Westfalii w Polsce. Koordynatorką tego projektu jest Agata Kirylczuk z zespołu studia komunikacji wizualnej anschlaege.de w Berlinie, którego zadaniem jest stworzenie kanałów komunikacji, aby stworzyć możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami poszczególnych projektów. Ma temu służyć komunikacja wirtualna i rzeczywista.

W ramach tego projektu młodzież z Niemiec i z Polski przez cały rok pracuje w pięciu różnych dziedzinach sztuki: performance, muzyka, wideo, fotografia oraz animacja. Pierwsza część projektu miała miejsce na przełomie listopada i grudnia 2011 roku, kiedy to grupa czterech młodych Polaków wyjechała do Wuppertalu, gdzie razem z czwórką swoich niemieckich kolegów pracowali nad pierwszą częścią filmu animowanego pod okiem Magdaleny von Rudy. Drugą część filmu, Niemcy i Polacy wspólnie będą realizować w Pracowni Video-fotograficznej Domu Kultury Chwałowice.

Uczestnikami warsztatów są: Jens Mühlhoff, Tim Loe, Hakan Eren, Lenia Hauser - z Niemiec, a z Polski - Anna Orlik, Patrycja Stania, Martyna Jochem i Adrian Szyszka. Poza żmudną pracą w chwałowickiej pracowni przy realizacji filmu, młodzi filmowcy odwiedzą Kraków, będą również wspólnie gotowali.
                                                                 
Warsztatom Filmu Animowanego w DK Chwałowice towarzyszyć będą Warsztaty Mingle & Share, w ramach których odbywa się komunikacja rzeczywista, czyli do odbywających się warsztatów w jednej z dziedzin sztuki przyjeżdża grupa czterech przedstawicieli projektu z innej dziedziny, aby „blogować” o projekcie odwiedzanym, udokumentować go i spojrzeć na proces pracy z trochę innej perspektywy.

Grupa warsztatowa "mingle-&-share" w Chwałowicach przebywać będzie od 5 do 7 marca i będzie składać się z dwóch polskich uczestników projektu, muzyka oraz dwóch młodych niemieckich redaktorów. W tym czasie uczestnicy „mingle-&-share“ zbierać będą dokumentację przeprowadzając wywiady, fotografując grupę animacji, spędzając z nimi wspólnie czas. Po opracowaniu materiałów, powstałe treści zostaną wstawione do sieci i przedstawione podczas wspólnej kolacji na spotkaniu w Klubie Parafialnym w Świerklanach.

Zrealizowany podczas warsztatów film animowany zaprezentowany zostanie rybnickiej publiczności podczas Rybnickich Prezentacji Filmu Niezależnego RePeFeNe w Domu Kultury Chwałowice w październiku 2012 r.