Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Zapowiedzi weekendowe 2-4 grudnia

02.12.2011 07:00 | 0 komentarzy | przy

Spektakle "Polterabend", "Dziadek do orzechów" i "Drugi rozdział", koncerty zespołów Łąki Łan, Farben Lehre, Junior Stress i Damiana Holeckiego, koncert jesienny w MDK i wystawa fotografii Marka Rapnickiego - tak zapowiada się weekend w kulturze.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

powiat raciborski

Koncert jesienny w MDK
2 grudnia o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu odbędzie się koncert jesienny, przygotowany przez koło interpretacji tekstów literacko-wokalnych. W programie piosenki polskiej sceny muzyki rozrywkowej, aktorskiej oraz dziecięcej. Wstęp wolny.

Wieczór z poezją Jana Michała Stuchlego w muzeum
2 grudnia o godz. 17.00 muzeum w Raciborzu przy ul. Gimnazjalnej 1 zaprasza na spotkanie z poezją Jana Michała Stuchlego z udziałem wybitnych poetów: Agim Gjakova z Kosova, Mazllum Saneja z Kosova i Visar Zhiti z Albanii. Wstęp wolny.

Polterabend w Raciborskim Centrum Kultury
2 grudnia o godz. 17.30 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się sztuka "Polterabend" w wykonaniu Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.
Sztuka "Polterabend" Stanisława Mutza to napisany śląską gwarą poetycki fresk, opowiadający o powikłanej historii Śląska i Ślązaków w minionym stuleciu. Debiutujący w teatrze autor przedstawia modelową śląską rodzinę – niejako ponadczasową i „wieczną”, oraz skomplikowane losy i dramatyczne wybory przed jakimi stają kolejne, urodzone i wychowane w tej rodzinie pokolenia.
Bilety w cenie 40 zł i 30 zł do nabycia w kasie RCK przy ul. Chopina 21 (wt.-czw.14.30-18.30, pt. 10.00-14.00). Tel. 32 412 32 45.

Włoskie zaułki Marka Rapnickiego
2 grudnia o godz. 18.00 w Raciborskim Centrum Informacji przy ulicy Długiej 2 odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Marka Rapnickiego pt. "Włoskie zaułki". Wstęp wolny.

Odwiedź Patagonię
2 grudnia o godz. 19.00 w cyklu "Przy slajdach i przy herbacie" w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej odbędzie się pokaz slajdów pt.: "Ziemia Ognista i Patagonia - wyprawa na koniec świata", który zaprezentują Marzanna i Dariusz Poborscy. Wstęp: 2 zł.

KredenZ na Końcu Świata
2 grudnia o godz. 20.00 na scenie Przystanku Kulturalnego Koniec Świata zagra zespół KredenZ. Muzyka zespołu to połączenie delikatnego rocka, wywodzącego się  z początku lat 90-tych i współczesnych mocnych gitarowych brzmień. W swoich kompozycjach szukają równowagi między progresją a prostotą, dynamiką i klimatyczną przestrzenią. Wstęp na imprezę jest darmowy.

Dziadek do orzechów w RCK
3 grudnia o godz. 16.00 w RCK przy ul. Chopina zostanie wystawiony przepiękny spektakl "Dziadek do orzechów" w wykonaniu Baletu Opery na Zamku w Szczecinie.
Dziadek do orzechów z muzyką Piotra Czajkowskiego to pełna baśniowego czaru, świąteczna opowieść o przygodach Klary w fantastycznym świecie snu, w którym ożywają jej zabawki, a wśród nich ukochany Dziadek do orzechów. Przygotowane przez Balet Opery na Zamku w Szczecinie zachwycające popisy solowe, jak i oryginalne tańce zespołowe z pewnością urzekną widzów plastyką ruchów.
Bilety kosztują 40 i 30 zł. Są do nabycia w kasie RCK przy ul. Chopina 21 (wt.-czw. 14.30-18.30, piąt. 10.00-14.00), tel. 32 412 32 45.

Karaoke w Dybcówce
3 grudnia od godz. 20.00 do 1.30 w Dybcówce (ul. Londzina 13 - piwnica Kina Bałtyk) wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił i możliwości wokalnych podczas imprezy karaoke. Dla najlepszej wokalnie osoby mały upominek od pubu.

Kiermasz bożonarodzeniowy w Tworkowie
4 grudnia o godz. 15.00 w Centrum Kultury w Tworkowie odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy. W programie: prezentacja i odpłatna degustacja potraw świątecznych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich
gminy Krzyżanowice, występ Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice oraz innych wykonawców, wystawa z możliwością zakupu ozdób świątecznych wykonanych w świetlicach gminy Krzyżanowice oraz wystawa pokonkursowa „Aniołów i aniołków”. Wstęp wolny.

Mikołaj w Raciborzu na rynku w Restauracji Shiro
Wzorem roku ubiegłego Restauracja Shiro zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami 4 grudnia na spotkanie z Mikołajem. Przygotowane wcześniej prezenty rozdawane będą na miejscu. Start imprezy od godz. 17.00. Świąteczny nastrój oraz radość gwarantowane. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Repertuar kina Przemko (2-4 grudnia):
19.00 "Colombiana" (film akcji, 107 minut, od lat 15)
Cena biletu: 10 zł.

Repertuar kina Bałtyk (2-4 grudnia):
14.00, 16.00, 18.00 "Happy Feet - Tupot Małych Stóp 2" 3D (film animowany, 100 minut)
Cena biletu: 20 zł normalny, 18 zł ulgowy
20.00 "Wyjazd intergracyjny" (komedia, 100 minut)
Cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy

 

powiat rybnicki

Łąki Łan i Farben Lehre w Kulturalnym Clubie
2 grudnia o godz. 20.00 w Kulturalnym Clubie w Rybniku wystąpi zespół Łąki Łan.Bilety w cenie 29/35 zł. Natomiast 4 grudnia o godz. 20.00 odbędzie się Zielono-czarna Barbórka, podczas której wystąpi Farben Lehre.

Marek Szołtysek w Empiku
3 grudnia w godzinach 10.00-14.00 w Empiku w galerii Focus Mall Marek Szołtysek będzie promował swoją najnowszą książkę (wydaną razem z audiobookiem) „Godki śląskie fest ucieszne - książka po śląsku do czytania i słuchania z płytą”.

Le Fleur w White Monkey
3 gudnia o 20.00 w Herbaciarni White Monkey zagra zespół Le Fleur. Le FleuR to połączenie ciekawych gitarowych brzmień z elementami elektronicznymi, melancholijny rockowy styl z domieszką mrocznych klimatów gotyckich.Wstęp wolny.

Opera Czajkowskiego w Teatrze
4 grudnia o godz. 17.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbędzie się spektakl baletowy dla dzieci w wykonaniu Opery na Zamku w Szczecinie. Artyści zaprezentują balet do opery Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów”. Bilety w cenie 30 zł dorośli i 20 zł dzieci do nabycia w kasie RCK.

Koncert Damiana Holeckiego w Chwałowicach
4 grudnia o godz. 17.00 Dom Kultury Chwałowice zaprasza na koncert "Barbórka" w wykonaniu Damiana Holeckiego - jednego z najpopularniejszych śląskich artystów, wokalisty 2008 roku Listy Śląskich Szlagierów, kompozytora i fotografa. W programie: Biesiada Śląska i Złote przeboje. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Domu Kultury.

 

powiat wodzisławski

Konkurs plastyczny o muzyce Jana Skrzeka
2 grudnia o godz. 9.00 w Wiejskim Domu Kultury w Gorzycach odbędzie się konkurs plastyczny dla klas VI-tych i gimnazjalistów „Piórkiem i węglem – śląskie klimaty”, który jest kolejną edycją z cyklu „Gorzyckich spotkań z kulturą”. Tłem do plastycznej interpretacji będzie muzyka Jana Skrzeka – śląskiego kompozytora i muzyka, wybrana przez organizatorów.

Fedrowanie w godce w WCK
2 grudnia o godz. 9.00 w WCK odbędzie się konkurs gawędziarski dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych „FEDROWANIE W GODCE”. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Vladislavia”.

Junior Stress w Szufladzie
3 grudnia o 21.00 w Klubie Muzycznym Szuflada wystąpi Junior Stress (właśc. Marcel Galiński) - wokalista polskiej sceny reggae i dancehall. Wstęp: 10zł.

Spotkanie z Mikołajem w Zoolandii
3 grudnia Zoolandia zaprasza na spotkanie z Mikołajem. Zabawa będzie się odbywała o godzinach: 12.00, 14.00 16.00 i 18.00. Koszt biletu z paczką i Mikołajem 60 zł, z własną paczką 25 zł. Centrum mieści się przy ul. Targowej 5 w Wodzisławiu Śląskim.

Drugi Rozdział w WCK
4 grudnia o godz. 17.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury zostanie wystawiony spektakl pt. "Drugi Rozdział" Teatru Capitol. Tytułowy drugi rozdział to próba ułożenia sobie przez bohaterów życia jeszcze raz. To opowieść o przewrotności ludzkich uczuć, trudzie małżeństwa, zdradzie, szaleńczej miłości i życiowym niespełnieniu. Wystąpią: Tamara Arciuch, Daria Widawska, Piotr Grabowski i Bartek Kasprzykowski. Bilety są do nabycia w kasie WCK.Cena: 60 zł (przedsprzedaż), 70 zł (w dniu spektaklu). Możliwa (zalecana) rezerwacja miejsc telefonicznie: (32)4554855.

Repertuar kina Pegaz (2-3 grudnia):
17.00 "Latająca maszyna" (film animowany/przygodowy, 76 minut, od lat 3)
19.00 "Wyjazd integracyjny" (komedia, 100 minut, od lat 15)
Cena biletu: 10 zł.

Repertuar kina RCK Feniks (2-4 grudnia):
17.00 "Pan Poper i jego pingwiny" (kino familijne, 95 minut)
19.00 "Baby są jakieś inne" (komedia, 90 minut)
Cena biletu: 12 zł normalny, 10 zł ulglowy.

 

Festiwal Piosenki Filmowej i Musicalowej w Żorach
2 grudnia o godzinie 17.00 w żorskiej Scenie na Starówce odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Filmowej i Musicalowej FIM Żory 2011.

Metal Fest w Bielsku-Białej
2 grudnia o 19.00 w bielskim Klubie Salamandra odbędzie się impreza o nazwie Metal Fest. Wystąpią zespoły: SKTC, Soul Collector, Granite Monster oraz Scavenger. Bilety: 5 zł.

I Ogólnopolski Przegląd Młodych Kapel Thrash Metalowych
4 grudnia o godz. 17.00 w Katowicach w MegaClubie odbędzie się I Ogólnopolski Przegląd Młodych Kapel Thrash Metalowych. Wystąpią: Brain WasheD, Gotar, Intoxicated, Menthrass, Metaliator, Re-Akcja, Scavanger, Secathor oraz Soul Collector.