Czwartek, 3 grudnia 2020

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

Junior Stress wystąpi w Szufladzie

29.11.2011 11:46 | 0 komentarzy | przy

W piątek 3 grudnia o 21.00 w Klubie Muzycznym Szuflada wystąpi Junior Stress.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wstęp: 10zł.
Junior Stress, właściwie Marcel Galiński – wokalista polskiej sceny reggae i dancehall. Pochodzi z Lublina. Ukończył Prywatne liceum im.Królowej Jadwigi w Lublinie w 2004 roku.

Na stałe kojarzony z lubelskim soundystemie Love Sen-C Music, z którym zdobył pierwsze miejsce – Champion Sound na ogólnopolskim soundclashu Poznań 2005. Udziela się wokalnie w grupie Geto Blasta (wraz z Natty B).

Jego debiut wydawniczy to utwór "Korupcja" (zaśpiewany wspólnie z Natty B), wydany w 2004 roku na 7" winylu przez wytwórnię Siódemki.com. W styczniu 2006 utwór "Nieważne ile masz imion"... ukazał się na składance Jah Free "Pillar Of Salt". W tym samym roku nagrał numer "Otwórz swe oczy" (wraz z Ras Lutą), który wyszedł na EP o tym samym tytule.

W 2005 na festiwalu w Ostródzie uzyskał tytuł najlepszego wokalisty.

W 2009 roku związał się z wytwórnią Karrot Kommando. Jej nakładem ukazał się wiosną 2009 debiutancki longplay Juniora Stress'a pt. "L.S.M".

Często występuje gościnnie lub na łączonych imprezach z zaprzyjaźnionymi artystami. Podczas jego występów akompaniują mu selektorzy soundystemu Love Sen-C Music lub na większych scenach zespół instrumentalny Sun El Band.