Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Kultura

Enej - twórcy "Radio Hello" zagrali w Szufladzie [foto i wideo]

17.11.2011 23:58 | 4 komentarze | kozz

Zespół Enej, który w ostatnich latach zrobił dużą karierę na rynku muzycznym wystąpił w klubie Szuflada w Wodzisławiu Śląskim. Zobacz wideo.

Enej - twórcy "Radio Hello" zagrali w Szufladzie [foto i wideo]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Olsztyński zespół znany głównie z utworu "Radio Hello" to zwycięzcy między innymi pierwszej polskiej edycji "Must Be The Music - Tylko muzyka" emitowanego w telewizji Polsat. Grupa muzyczna ma także za sobą dwa występy na "Najpiękniejszym festiwalu świata - Przystanku Woodstock". W 2011 r. formacja Enej została zaproszona na jeden z najbardziej prestiżowych festiwali w Europie - Heineken Opener Festiwal oraz na swój pierwszy koncert w Londynie.
Utwór „Radio Hello” z płyty "Folkorabel" stał się prawdziwym zjawiskiem ponieważ był grany w playliście przez prawie wszystkie ogólnopolskie rozgłośnie radiowe w tym: Radio "Zet", "Jedynka", "RMF-FM", "Czwórka", "AntyRadio", "Eska".

Skład zespołu:

Piotr (Lolek) Sołoducha – vocal, akordeon, Mirosław (Mynio) Ortyński – gitara basowa, Paweł (Bolek) Sołoducha – perkusja, Jacek Grygorowicz – gitara elektryczna, Grzesiek Łapiński - saksofon, Kuba (Czaplay) Czaplejewicz - puzon,
Łukasz Przyborowski - trąbka.

W piątek w ramach swojej trasy koncertowej Enej wystąpi w Rybniku.

Fot. Maciej Kozina

Fot. Mariusz Skalik