Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Kultura

Wizyta Indian w Raciborzu i Skrzyszowie

09.09.2011 10:48 | 0 komentarzy | e

W Raciborzu i Skrzyszowie gościć będzie 6-osobowy zespól Indian Mexicas, potomków Azteków, który nosi nazwę TEOILHUICATL. Zespół składa się z członków dwóch pokoleń tej samej rodziny.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Indianie zaprezentują w swoim programie tradycyjne tańce, ceremonie oraz grę w pelote (prehiszpańska piłka). Przywiozą ze sobą własnoręcznie wykonane stroje, pióropusze oraz akcesoria, które wykorzystywane będą w czasie występów.


Skrzyszów

W środę 14 września Indianie wystąpią o godz. 18.30 w Skrzyszowie na boisku szkolnym (w razie deszczu na sali sportowej). W programie: pokaz starożytnej gry w pelotę płonącą piłką, indiańskie tańce rytualne. Bilety w cenie 20 zł, a dla dzieci do lat 12 cena 10 zł. Do nabycia w zakrystii.


Racibórz
Program wizyty:
15 września
godz. 10.45 - Gimnazjum nr 3
godz. 13.00 - spotkanie u prezydenta

17 września
godz. 11.00 płyta Rynku przed Raciborskim Centrum Informacji

Pomysł i logistyka projektu są dziełem Barbary Ostaszewskiej-Sanchez, Dyrektora Generalnego biura podróży AMARANTO TOURS z siedziba w mieście Meksyk. Celem występów Indian w Polsce jest zapoznanie szerokiej publiczności z kulturą potomków Azteków, kultywowana z wielką dumą i uszanowaniem dla tradycji swoich przodków.