środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Kultura

"Śladami tradycji" - wystawa fotografii Lidii Wieczorek

27.07.2011 18:37 | 2 komentarze | przy

Dziś w Raciborskim Centrum Informacji przy ul. Długiej 2 odbył się wernisaż wystawy fotografii Lidii Wieczorek "Śladami tradycji".

"Śladami tradycji" - wystawa fotografii Lidii Wieczorek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Śladami tradycji " to cykl fotografii przedstawiających ludzi w momencie wykonywania swoich codziennych obowiązków. W dobie masowj produkcji oraz gospodarki rynkowej są to profesje spotykane współcześnie niezwykle rzadko, bądź też wymierające. Fotografie przedstawiają zawody, o istnieniu których nierzadko nie zdajemy sobie sprawy. Zobaczyć można na nich ludzi zajmujących się tradycyjną produkcją pieczywa, wędlin, masła oraz sera, ale również ciężka pracę grabarzy. Zdjęcia powstawały 2 lata.

Lidia Wieczorek - studentka grafiki ostatniego roku magisterskich studiów artystycznych II stopnia w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Uczęszczała do Publicznego Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu, posiada dyplom dekoratora wnętrz. Zajmuje się grafiką warsztatową i projektową, a także fotografią i rysunkiem. Uczestniczka wielu konkursów plastycznych i fotograficznych.

Zdjęcia będzie można oglądać do 16 sierpnia.