środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Kultura

Tęczowa majówka zamiast targów Ogro - Dom

29.04.2011 14:02 | 0 komentarzy | tora

To miała być impreza towarzysząca targom Ogro - Dom. Targi jednak odwołano. W zastępstwie na mieszkańców czeka dwudniowa majówka.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

2 maja festyn rodzinny na Placu Radlińskich Olimpijczyków rozpocznie się o godz. 13.00. Pojawią się:

Wojskowa Komenda Uzupełnień zachęcać będzie do wejścia w struktury Narodowych Sił Rezerwowych. NSR tworzą żołnierze rezerwy, którzy ochotniczo zawarli kontrakt na pełnienie służby wojskowej w rezerwie i pozostają w dyspozycji do wykonywania zadań w przypadku realnych zagrożeń zarówno w kraju, jak i poza granicami państwa. NSR wspierają wojsko przy zwalczaniu klęsk żywiołowych i likwidacji ich skutków, ochronie mienia oraz zdrowia i życia ludzkiego, akcjach poszukiwawczych oraz ratowniczych, a także w oczyszczaniu terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego oraz ich unieszkodliwianiu.

Jednostka Strzelecka 2023 z Wodzisławia - to organizacja szkoląca przyszłe kadry zawodowe wojska. Ich stoisko zaopatrzone będzie w sprzęt taktyczny, broń wojskową, hełmy, saperki..

Uczniowski Klub Sportowy "Ronin" specjalizujący się w sztukach walki Dalekiego Wschodu zaprezentuje swój program.

Ośrodek Szkolenia Kierowców „Jazda” zaprezentuje temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy majówki będą mogli sprawdzić działania tzw. 'alkogogli', podziwiać zabytkowy samochód Fiat 500 oraz przekonać się ile tak naprawdę daje jazda z pasami.

Rybnicki Klub Motorowy „ROW” Rybnik będzie się promować swój klub i zachęcać do kibicowania na stadionie w Rybniku.

Przy wejściu do MOSIR wystąpią zespoły: Acustic, Karambo, Wagant.

 

Tęczowa Majówka odbędzie się 3 maja na parkingu przy Miejskim Ośrodku kultury od godz. 15.00. W programie wielobój rodzinny, występy zespołów i solistów ośrodka kultury, konkursy na scenie z udziałem dzieci i rodziców, mikrofon dla każdego – konkurs wokalny, rodzinny konkurs plastyczny. Oprócz tego malowanie twarzy i włosów, kawiarenka, wystawa i kiermasz Grupy Pasja oraz inne atrakcje.