Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Kultura

Spotkanie z Markiem Rapnickim w Strzesze [ZAPOWIEDŹ]

24.11.2021 10:05 | 0 komentarzy | rck

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu W PUNKT!, który jest miejscem prezentacji twórców sztuki i literatury oraz rozmów o ich twórczości. W PUNKT! to salon artystyczny, ale także przytulny dom. Dom - kultury - której nam wszystkim tak bardzo potrzeba!

Spotkanie z Markiem Rapnickim w Strzesze [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie odbędzie się 2 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 w saloniku artystycznym w RCK D.K. „Strzecha” przy ul. Londzina 38. Gościem wieczoru będzie Marek Rapnicki w rozmowie z Robertem Myśliwym. Jak zwykle muzycznie towarzyszyć nam będzie muzyka z płyt winylowych pod czułym przewodnictwem Janusza Rzodeczki.

Marek Rapnicki urodził się w 1955 r. w Lublinie, lata szkolne i studenckie spędził w Świdniku, od 1980 mieszka w Raciborzu; niepraktykujący archeolog, animator kultury, poeta publicysta: wydał kilka tomików wierszy, ostatnio Pan Amo prosi o głos (Lublin 2020) (który znalazł się w szerokim finale Nagrody Poetyckiej ORFEUSZ 2020 oraz otrzymał wyróżnienie w Konkursie Literackim im. Ks. Jana Twardowskiego 2020) oraz Nieświęta ziemia (Sopot 2021). Pilny czytelnik Wojtyły, Schelera i Gabriela Marcela; słucha klasyki, progresywnego rocka i jazzu, poza tym woli ciszę najlepiej ze skowronkiem albo w lesie; uważa, że najpiękniejsze parki to cmentarze; swoje serce dzieli pomiędzy Italię i brzeg Morza Bałtyckiego. Na bezludną wyspę zabrałby Herberta, Miłosza, Rilkego, Miłość w czasach zarazy, Nad Niemnem, Wilka stepowego oraz Pod wulkanem, Erbarme Dich Bacha, Benefit Jethro Tull i Dance me Cohena oraz wszystkie filmy z Romy Schneider.

źródło: RCK


Zobacz również:

Poezja z Raciborza w prestiżowym czasopiśmie. Marek Rapnicki i Janusz Nowak o porwaniu prawdziwej Europy i zastąpieniu jej podróbką